Reklam
Philadelphia’dan Türkiye’ye Bir Türkçe Pop Rock Grubu: Barakka

Philadelphia'dan Türkiye'ye Bir Türkçe Pop Rock Grubu: Barakka

İlk albümleri "Uzaklardan"ı 2012 Aralık ayında yayınlayan Barakka, gitarda Barış Kaya, Ud’da  Roger Mgrdichian, perküsyonda Joe Tayoun ve klavyede Billy Tayoun’dan oluşuyor.

03 Eylül 2019 - 14:28

İlk albümleri "Uzaklardan"ı 2012 Aralık ayında yayınlayan Barakka, gitarda Barış Kaya, Ud’da  Roger Mgrdichian, perküsyonda Joe Tayoun ve klavyede Billy Tayoun’dan oluşuyor.

Philadelphia'da tanışan ve beraber müzik yapmaya başlayan bu dörtlü, ilk kez sahneye Philadelphia Türk Festivalinde çıktı; daha sonra Philadelphia’nın türlü festivallerinde yer aldı. Barakka, bir Amerikalı Blues grubu ile ve Türk ön grup daha alarak Philadelphia’da ilk Turkish American Rock Fest’i, gerçekleştirdi. Bu konser Türk&Amerikan organizasyonlarının dikkatini çekti ve Barakka sonrasında Amerika’ya gelen birçok Türk grubu ile sahne aldı.

Barakka'nın "Yollar Bekler" isimli, akustik batı ve doğu enstrümanlarını kullandığı yeni albümü sonbaharda dinleyici ile buluşacak. Albümdeki şarkıların aranjelerini Özgür Bakkaloğlu yaptı, davul kayıtlarında ise Cengiz Tural yer aldı. Albüm kayıtları, New Jersey, Philadelphia, Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleşti.

Albüm çıkmadan önce bir tekli yayınlamaya karar veren Barakka, folk-pop-rock ezgileri taşıyan "Alevler İçindeyim" isimli şarkıyı belirledi. Şarkı grubun aranjörü Özgür Bakkaloğlu’na ait. Klibi Ankara'lı yönetmen Cevahir Ünal New York City, New Jersey ve Philadelphia’da çekti. Özellikle Manhattan ve Philadelphia’da sokak kayıtlarının yanı sıra, New Jersey’de klavyeci Billy Tayoun’un kendi stüdyosunda video kayıtları yapıldı. Grup performansı video kayıtları ise Türk ve yabancı bir çok önemli ismin konser verdiği, Manhattan’ın önemli mekanlarından olan Drom’da  gerçekleşti. Klipte yer alan Ateş Dansçısı Diana’nın performansı ise Meksika’da tamamlandı.

Barakka’nın albüm habercisi şarkısı “Alevler İçindeyim” tüm sosyal medya ve dijital platformlardaki yerini aldı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’de Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin Ediliyor!
Türkiye’de Gıda İsrafının 300 Milyarı Geçtiği Tahmin...
İstanbul'da Özel Hastanede Kahramanmaraşlı Hastaya Doktor Kafa Attı!
İstanbul'da Özel Hastanede Kahramanmaraşlı Hastaya Doktor Kafa...