Reklam
Petrol Sudan Ucuz Oldu

Petrol Sudan Ucuz Oldu

Tüm dünya da devam eden koronavirüs petrol piyasalarını vurdu. Dünyanın en büyük petrol üreticisi olan ABD’de petrol fiyatları su fiyatlarının bile altını gördü. Şuan da ABD’de seyahat eden bir kişi bir litre su fiyatını 1 litreden fazla benzin alabiliyor.

22 Nisan 2020 - 12:04

ABD’de şuan da işlenen petrolün varil fiyatı 40 dolara kadar gerilediği ifade ediliyor. Bir varil petrolden ise ortalama 159 litre benzin işleniyor olması da su fiyatlarının çok altında olduğunun bir göstergesi olarak ifade ediliyor.

BBC Türkçe’nin haberine göre yakın zaman da araç kullanıcılarına petrol alması durumunda depoları boşaltmak için üste para verilebileceği belirtiliyor.

AB ülkeleri de ABD’den aşa kalmadı ve Rent Petrolün varil fiyatı 18 dolara kadar geriledi. Tüm dünya da hal böyleyken Türkiye’de ise petrol de büyük ölçekli indirimler yapılmıyor. Nedeni ise Türkiye’nin petrolü neredeyse tamamen ithal etmesinden kaynaklanıyor. İthalat aşamaları da bu bağlam da bir ödenek gerektirirken bir yandan da Türkiye’ye giriş vergileri de eklenince petrolün fiyatı belirli orana sabitleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta FETÖ Operasyonu
Kahramanmaraş’ta FETÖ Operasyonu
Kahramanmaraş’ta TÜVTÜRK Çilesi Bitmiyor
Kahramanmaraş’ta TÜVTÜRK Çilesi Bitmiyor