Reklam
Perinçek’in Partisi Kahramanmaraş’ı Örnek Gösterdi

Perinçek’in Partisi Kahramanmaraş’ı Örnek Gösterdi

Fatih Altaylı’nın geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı bir yazı sonrasında açıklama yapan Vatan Partisi, iddiaları reddetti.

18 Temmuz 2020 - 10:08

Kahramanmaraş’ı örnek gösteren Vatan Partisi, terör örgütü PKK’nın  1970’li yıllarda Kahramanmaraş İl Yöneticisi Mehmet Ongan’ı öldürdüğü belirtildi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bölücü terör örgütü PKK’nın kamplarını ziyaret etmiş ve Öcalan’dan çiçek almıştı.

VATAN PARTİSİNDEN AÇIKLAMA

Vatan Partisi Fatih Altaylı’nın yazısının ardından bir açıklama yayınladı.

 İşte Vatan Partisinin açıklaması

“Doğu Perinçek’in ve Genel Başkanı olduğu Vatan Partisi’nin Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü için PKK’ya karşı mücadelesi 1970’li yıllara dayanmaktadır. PKK'nın "Apocular" adıyla bölücülüğe başladığı dönemde en çok hedef aldığı, en çok saldırdığı, en çok yok etmek istediği ve bunun için üyelerini şehit ettiği parti Vatan Partisi’dir.

Partimizin o dönem bölgedeki önderleri, Gaziantep İl Başkanımız Zeki Ön, Tunceli İl Yöneticimiz Adil Turan, Kahramanmaraş İl Yöneticilerimiz Mehmet Ongan ve İnan Özdemir, Tunceli - Nazimiye İlçe Başkanımız Hasan Erkılıç PKK kurşunlarıyla şehit edilmiştir. PKK, Vatan Partisi’ne bir yandan silahlı saldırılar yaparken diğer yandan Aydınlık gazetesinin dağıtımını zorbalık yaparak engellemeye çalışmıştır. Gazetenin taşındığı kamyonları yakmıştır. PKK’lılar, sıkıyönetim mahkemelerinde, Vatan Partisi’nin PKK karşısında en önemli engel olduğunu açıklamışlardır. 1980 öncesinde “Apocuların” halka ihanetine ve bölücü faaliyetlerine karşı mücadelenin adresi Vatan Partisi olmuştur. Aydınlık gazetesi bu mücadelenin örnekleriyle doludur. “denildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deva Partisi’nden hükümete 10 maddelik öneri: Bunları yaparsanız TL değer kazanır
Deva Partisi’nden hükümete 10 maddelik öneri: Bunları...
Kahramanmaraş’ta Yakalanan 41 Kişiden 25 Kişi Tutuklandı
Kahramanmaraş’ta Yakalanan 41 Kişiden 25 Kişi Tutuklandı