Reklam
Öztunç: Mahçiçek, Kendine Güveniyorsa Müfettiş Çağırsın!

Öztunç: Mahçiçek, Kendine Güveniyorsa Müfettiş Çağırsın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Onikişubat Belediyesi’ne yönelik yapılan operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztunç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in, “Azdan az çoktan çok gider, hodri meydan” açıklamasına karşı; “Kendine güveniyorsa müfettiş çağırsın, aklansın” ifadelerine yer verdi.

18 Ekim 2019 - 17:14

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Onikişubat Belediyesi’ne yönelik yapılan operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztunç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in, “Azdan az çoktan çok gider, hodri meydan” açıklamasına karşı; “Kendine güveniyorsa müfettiş çağırsın, aklansın” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Öztunç, “Gözaltına alınanlar itirafçı oldu. Ortada bir pislik var. Bir an evvel yargı bu işi tarafsızca şeffafça yapmak zorunda. Kim yaptıysa Allah belasını versin. Bunlar kavga ediyor, vatandaş hizmet bekliyor. Bu millet sizin kavganızı çekmek zorunda değil. Bu bir rant kavgası” dedi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Parti binasında beraberinde CHP İl Başkanı Esat Şengül, Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ve Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ejder İşlek ile kameraların karşısına geçen Öztunç, gündeme dair birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. İşte Ali Öztunç’un gündeme ilişkin açıklamasından satır başları şu şekilde;

“TRUMP’UN MEKTUBUNU KINIYORUZ!”

Gelinen noktada hükümet ile ABD bir anlaşmaya vardı. ABD Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ankara’daydı. Sayın cumhurbaşkanıyla görüşüldü. Bir defa silahların susması sevindirici. Önceki gün Trump’ın mektubu Türkiye’ye damgasını vurdu. Bu mektup tarihe Trump mektubu diye geçecek. ABD Başkanı ne yaptığını bilmiyor. Akşam başka bir şey söylüyor, sabah başka bir şey söylüyor. Bir defa o mektup diplomasiye yakışmayan bir üslupla yazılmıştır. Küstahça bir mektuptur. O mektup cumhurbaşkanlığı makamına yapılmış bir saygısızlıktır. Bu mektubu kınıyoruz. Bugün bu noktaya neden geldik, bunlarında sorgulanması gerekiyor.

“VAKİT DİK DURMA VAKTİDİR”

Hangi yanlış politikalar bizi bu noktaya getirdi ki Amerika’nın Trump’ı bizim cumhurbaşkanımıza böyle bir mektup yazabiliyor. AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanının bunları iyi değerlendirmesi gerekiyor. 1974’te Bülent Ecevit Kıbrıs’ta Barış Harekatını yaptığında Ecevit’e yönelik Amerika’dan her türlü tehdit geldi. Vakit dik durma vaktidir. Kendi aramızda kavga edebiliriz ama Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin, Mustafa Kemal Atatürk’ün oturduğu cumhurbaşkanlığı koltuğuna bu mektubun yazılmasını kabul edemeyiz. Dün bir odaya girdiler, saatlerce odaya oturup konuştular. Neye anlaştınız? Ne karşılığı anlaşıldı? Yazılan mektup 8 gün sonra sızıyorsa bu gizli görüşmelerde neyin pazarlığı yapıldı, bunu merak ediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir an evvel liderler zirvesini toplamak zorunda.

“NEDİR BU ANTEP, MARAŞ ARASINDAKİ AYRIMCILIK?”

Gaziantep düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı Cumhurbaşkanlığının himayesinde yapılacak. Kahramanmaraş’ınki neden yapılmıyor? Nedir bu Antep, Maraş arasındaki ayrımcılık? Gaziantep düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılının Cumhurbaşkanlığının himayesinde yapılması doğrudur. Ama Kahramanmaraş’a da yapılmalı. AK Parti’nin yöneticilerine sesleniyorum; bir Fatma Şahin kadar olamıyor musunuz? Bu memleket AK Parti’ye çok oy veriyor. Kahramanmaraş’ı neden üvey evlat görüyorsunuz? Artık birazcık Kahramanmaraş içinde çalışın.

“İLANI REKLAMI DA ŞANTAJLA, TEHDİTLE VERMEYECEKSİN!

Bir medya komisyonu kurulmuş. Memlekete hizmete gelince tık yok, medyayı susturmak, reklam vermek konularına gelince hemen komisyonlar kuruluyor. Kimdir bu komisyonun başkanı? Bu komisyonda kimler var? Yerel basının can damarı ilandır, reklamdır. İlan, reklam vermezsen basın ayakta duramaz. İlanı reklamı da şantajla, tehditle vermeyeceksin. İlanı ve reklamı gazetenin ayakta durması için vermek zorundasınız. Benimle ilgili olumsuz haber yapma, benimle ilgili hep güzel haberler yap, o zaman reklam vereyim. Yok öyle bir şey. Bu gazeteciliği öldürmektir. Konunun takipçisiyiz.

“KAHRAMANMARAŞ’TA ÇİFTÇİ PERİŞAN”

Maraş çiftçisi şu anda sıkıntılı. Kahramanmaraş’ta çiftçi perişan. Tarım sıkıntıya girmiş durumda. Tarım konusunda detaylı bir çalışma yapacağız. Haftaya Çarşamba günü de Kahramanmaraş tarımıyla ilgili TBMM’de bir açıklama yapacağım. Böyle giderse seneye çiftçiler tam batacaklar. “DOSYAYI OKUDUM, KONUYA HAKİMİM” Birkaç haftadır ilimizde yaşanan bir takım operasyonları dikkatle izliyorum. Onikişubat Belediyesine yönelik bir operasyon gerçekleştirildi. Operasyon neticesinde bazı isimler gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimler ifadelerini verdiler. O ifadelere hakimim. Dosyada gizlilik kararı var ve bu nedenle neler olduğunu söyleyemiyorum. Ama biliyorum. Bu yapılan operasyondan sonra bir anda herkes birbirine girdi. Biz dikkatle izliyoruz. Twitlerin arka arkaya geldiği günü hatırlayın. Arkasından hakkında iddialarda bulunulan belediye başkanı açıklama yaptı ve benim sırtıma basarak siyaset yapmayın dedi. AK Parti’nin içerisindeki kavga ortaya çıktı.

“AK PARTİ İÇERİSİNDE BİR RANT KAVGASI VAR”

AK Parti’nin içerisinde bir rant kavgası vardır. Kim almış, ne almış, hangi ihalelere usulsüzlük yapılmış, hangi araziler açılmış, imardan geçirilmiş Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuda adım atmak zorundadır. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı bu toplantıyı ihbar kabul etsin ve gereğini yapsın. Gözaltına alınanlar itirafçı oldu. Ortada bir pislik var. Bir an evvel yargı bu işi tarafsızca şeffafça yapmak zorunda. Kim yaptıysa Allah belasını versin. Bunlar kavga ediyor, vatandaş hizmet bekliyor. Evlerindeki kavga yüzünden millete hizmet gitmemeye başladı. Bu millet sizin kavganızı çekmek zorunda değil. Bu bir rant kavgası.

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRMELİ”

Onikişubat Belediyesine yapılan bu operasyon CHP’li bir belediyeye yapılsaydı ne olurdu? Başkan açığa alınırdı, kayyumlar gelirdi. Ben Hanifi Mahçiçek’i şahsen tanırım ve severim. Biz taraf değiliz. Biz halktan yanayız. İçişleri Bakanlığı bu olaylar üzerine müfettiş gönderdi mi göndermedi mi? Belki de iftira atılıyor. Ben görevimi yapıyorum. Kendine güveniyorsa müfettiş çağırsın, aklansın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çağlayancerit Polisinden  Hint Keneviri Eken Şahsa Operasyon
Çağlayancerit Polisinden Hint Keneviri Eken Şahsa Operasyon
TSE Covıd-19 Güvenli Üretim Belgesi
TSE Covıd-19 Güvenli Üretim Belgesi