Reklam
Öztunç Hızlı Başladı: İzmir’de Doğaya Yapılmak İstenen...

Öztunç Hızlı Başladı: İzmir’de Doğaya Yapılmak İstenen Go-Kart Alanına Gitti

Hafta içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Merkez Yürütme Kurulu’na (MYK) Doğa Hakları ve Çevreden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak dâhil olan Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, ayağının tozuyla İzmir’e giderek Güzelbahçe’de doğanın kalbine yapılmak istenen Go-Kart pistine karşı yöre insanı ve çevrecilerle birlikte omuz omuza mücadeleye girişti.

13 Ağustos 2020 - 10:04

Günlerdir Güzelbahçe’de doğa için farkındalık eylemi gerçekleştiren çevrecilere destek açıklamalarında bulunan ve “Güzelbahçe çirkin bahçe olmasın” diye mücadele edeceklerinin altını çizen Ali Öztunç, “Biz Ankara’dan İstanbul’a yürümüş biz partiyiz. Çadırda da yatarız, alanda da yatarız ama buraya bunu yaptırmayız.” İfadeleriyle doğa katli karşısında yüksek kararlığını vurguladı.

“BOŞUNA HEVESLENMESİNLER”

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Öztunç, “Türkiye'nin 4 bir yanında benzer sorunlar yaşanıyor. Biz de elimizden geldiği kadar, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Milletvekilleri olarak buralara ulaşmaya çalışıyoruz. Biz gelemezsek il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız mücadele ediyorlar ama biz bugün buraya Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinin, Genel Başkanının ne kadar kararlı olduğunu göstermek için geldik. Ne kadar kararlı olduğumuzu görsünler ve boşuna heveslenmesinler, bu işten vazgeçsinler, gitsinler başka yere yapsınlar. O kadar çok uygun yer var ki bunu yapabilirler ama burası bu yatırıma uygun bir yer değil. Buraya bu çalışmanın yapılmasının önüne geçilmesi için ne gerekiyorsa yapılacak. Gerekirse burada sabahlara kadar çadırlarda da yatılır. Bizler Ankara'dan İstanbul'a yürümüş biz partiyiz. Çadırda da yatarız, alanda da yatarız ama buraya bunu yaptırmayız.” Dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobili kullanan amcasıymış
Otomobili kullanan amcasıymış
“19 Eylül Gaziler Günü” Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
“19 Eylül Gaziler Günü” Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı