Reklam
Nurhak’ta Kaç Pozitif Vaka Var? Kaymakam Açıkladı

Nurhak’ta Kaç Pozitif Vaka Var? Kaymakam Açıkladı

Nurhak Kaymakamı Cihat Koç, ilçede koronavirüs vakalarının bir elin parmakları kadar olduğunu söyledi.

17 Temmuz 2020 - 07:41

Geçtiğimiz günlerde Nurhak nüfusuna kayıtlı olan ancak Kahramanmaraş’ta ikamet eden bir kişi yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Nurhak Kaymakamı Cihat Koç ise bu durumun ardından bir açıklama yaparak 4.5 ay boyunca ilçede hiç vaka görülmediğini ifade ederek “Hepinizin de bildiği gibi pandemi süreci boyunca devletimizin aldığı tedbirler ve bu tedbirlere vatandaşımızın ciddi manada uyumu neticesinde ilçemizde herhangi bir pozitif vaka görülmemişti.

Sürecin başında biri ana hedef olmak üzere iki hedefimiz vardı. İlçemize virüsü sokmamak ve şayet bir şekilde bulaş gerçekleşirse yayılmadan kontrol altına almak...

Pandemi sürecinin başından itibaren 4 buçuk ay boyunca ilçemizde virüsün görülmemesiyle ilk hedefimize, geçtiğimiz hafta talihsiz bir şekilde bir ailemize bulaşan virüsün sadece aile içinde kalmasıyla da ikinci hedefimize şuan için ulaştık. “dedi.

İL MERKEZİNDEN AİLESİNİ ZİYARETE GELDİ

Kahramanmaraş’tan Nurhak’a ailesini ziyaret eden bir vatandaşın covid-19 olduğunu bilmediğini dile getiren Koç “İl merkezinden ailesini ziyarete gelen ve Covid-19 olduğunu bilmeyen bir vatandaşımız ne yazık ki Kahramanmaraş’a döndükten sonra pozitif olduğu anlaşılıp kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet ailesine baş sağlığı diliyorum.

Merhumun pozitif olduğu bilgisi üzerine filyasyon ekibimizin özenli çalışması ve özellikle ailenin maske ve mesafe kurallarına uymasıyla virüsün yayılmasının şimdilik önüne geçilmiş oldu.

Değerli vatandaşlarım; ilçemizle alakalı afaki pozitif vaka sayısı söylentileri doğru olmamakla birlikte sayı şuan için bir elin parmakları kadardır. Testleri pozitif çıkan bu az sayıda ki aile bireylerinin de sağlık durumları gayet iyi olup herhangi bir hastalık belirtileri olmamakla beraber izole edilmişlerdir. Sayının artmaması siz değerli halkımızın kurallara ciddiyetle uymasına bağlıdır.

Panik olmadan ama rahat da olmadan tedbiri elden bırakmamalıyız. Şuan için herşey kontrol altında olmakla beraber yeni normalleşme sürecinde tedbiri gevşetmek vahim sonuçlar doğurabilir. “ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Yakalanan 41 Kişiden 25 Kişi Tutuklandı
Kahramanmaraş’ta Yakalanan 41 Kişiden 25 Kişi Tutuklandı
Kahramanmaraş’ta 21 Bin Araç Denetlendi
Kahramanmaraş’ta 21 Bin Araç Denetlendi