Reklam
Necip Fazıl Şehir Hastanesindeki skandalı hasta ve hasta...

Necip Fazıl Şehir Hastanesindeki skandalı hasta ve hasta yakınları yalanladı

Kahramanmaraş’ta Perşembe günü Beyaz TV’de yayınlanan ve Kahramanmaraş kamuoyunda da gündeme bomba gibi düşen Necip Fazıl Şehir Hastanesi Onkoloji Servisi’ndeki Kısır Partisi haberini hasta ve hasta yakınları yalanladı.

05 Ekim 2019 - 14:47 - Güncelleme: 05 Ekim 2019 - 14:55

Kahramanmaraş’ta Perşembe günü Beyaz TV’de yayınlanan ve Kahramanmaraş kamuoyunda da gündeme bomba gibi düşen Necip Fazıl Şehir Hastanesi Onkoloji Servisi’ndeki Kısır Partisi haberini hasta ve hasta yakınları yalanladı.

Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi Muhabiri Ömer Faruk Salman, ulusal medyaya düşen hastane çalışanlarının ilgisizliği ve kısır partisi olayını aynı serviste yatan hasta ve hasta yakınlarına sordu. Hasta ve hasta yakınları, olayda iddia edilen hastanın düşme gibi bir olayının olmadığını ve sağlık görevlilerinin işlerini itinayla yaptıklarını belirtti.

Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi’nin konuyla ilgili haberi şöyle:

Kahramanmaraş'ta hemşirelerin hastasıyla ilgilenmediğini öne sürerek, hemşire odasını görüntüleyen ve kısır partisi yaptıklarını iddia eden bir vatandaş, o anları ulusal bir kanalın whatsapp hattına gönderdi ve hemşireleri suçladı. Bugün Gazetesi ekibi olarak olayın yaşandığı anı, görgü tanıklarına sorduk.

Vatandaşın cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde hastanenin Onkoloji bölümünde yaşanan bir tartışma görülüyor. Ortaya atılan iddialarda ise yaşlı adamın yere düştüğü söyleniyor. Ancak görüntüler, ortaya atılan iddiaların hiç birini karşılamıyor. Olayın yaşandığı esnada orada bulunan hastalar ve hasta yakınları ise gazetemize yaptığı açıklamalarda, hemşirelere yapılan suçlamaların yersiz olduğunu söyledi.

"İDDİALAR TAMAMEN ASILSIZ"

Olayın yaşandığı gün, babasının yere düştüğünü iddia eden hasta yakınıyla aynı odada kalan ve ismini vermek istemeyen bir vatandaş yaptığı açıklamada, ‘’Orada söylenildiği gibi bir durum olmadı. Babası da zaten yere düşmedi. Babasını götürmek için hemşireler sandalye getirdi ancak kendisi ortalığı gerdi. Hemşirelerin ilgisizliği gibi bir durum da söz konusu değil. Biz burada ne istersek getiriyorlar, ne zaman çağırırsak bakıyorlar. Biz gayet memnunuz’’ dedi. Hastanede 7 aydır tedavi gören Osman Akkoyun ise sesler üzerine dışarı çıktığını belirterek, ‘’Olay esnasında hemşirelere bağırarak suçlamalarda bulundu ama hemşireler bizler için ellerinden geleni yapıyor. Ben uzun süredir buradayım. Öyle bir sorun olmadı’’ dedi.

"HEMŞİRELERDEN MEMNUNUZ"

Öte yandan, Onkoloji servisinde aylardır yatan hastalar ise yine yaptıkları açıklamalarda hemşirelerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Hemşireler, Doktorlar burada gerçekten çok güzel çalışıyorlar diyen hasta yakını Dilber Göçmen, ‘’Biz burada bir aile gibiyiz. O gün çocuğun babası, oğluna sakin olmasını söyledi. Ancak o hemşirelerin üzerine yürüdü. Biz memnusunuz çalışanlardan’’ dedi. Şahıs hemşirelerin üzerine yürüdü diyen Mehmet Kaya, ‘’Babasıyla ilgilenilmediğini ve sedye getirilmediğini falan söylüyordu ama hemşireler gerçekten dört dörtlük çalışıyor. Ben Gaziantep’ten geldim ve iki haftadır buradayım. Bir sorun yaşamadık’’ dedi.  Onkoloji bölümünde yatan hastaların ve yakınlarının yaptığı açıklamalar ise yapılan haberin asılsız olduğunu gözler önüne serdi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Akpnr
    10 ay önce
    Her kafadan çıkan o seviyesiz yorumlar bugün neden yok? Burada hakaret edip hakkına girdiğiniz insanlarla bir şekilde karşı karşıya geleceksiniz. Çok merak ediyorum hiç mi yüzünüz kızarmayacak. Hiç mi utanmayacaksınız? Vebal alıp kul hakkına girenler nerde? Hastalarımıza hakkımız helali hoş olsun ama o yorumlarla bizi yıpratmaya çalışan gazetecisinden refakatçısına kadar ahirette hesaplaşmak için bekliyor olacağız!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta 3 Adet Mobil Hayvan Dezenfekte ve İlaçlama Makinesinin Dağıtımı Yapıldı
Kahramanmaraş’ta 3 Adet Mobil Hayvan Dezenfekte ve İlaçlama...
Kahramanmaraş’ta Uyuşturucu Operasyonu
Kahramanmaraş’ta Uyuşturucu Operasyonu