Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde 23 Yandal Uzmanı Hekim Sağlık...

Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde 23 Yandal Uzmanı Hekim Sağlık Hizmeti Veriyor

Necip Fazıl Şehir Hastanesi ana ve ek hizmet binaları bünyesinde özellikli branşlarda (yandal) toplam 23 Yandal Uzman Hekimi görev yapmakta olup Kahramanmaraş ve bölge halkına sağlık hizmeti sunmaktadır.

05 Eylül 2019 - 17:46

Necip Fazıl Şehir Hastanesi ana ve ek hizmet binaları bünyesinde özellikli branşlarda (yandal) toplam 23 Yandal Uzman Hekimi görev yapmakta olup Kahramanmaraş ve bölge halkına sağlık hizmeti sunmaktadır.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri ÖKSÜZ şunları kaydetti:“Bilindiği üzere uzman hekimlerimiz mevcut uzmanlık alanları üzerine belirli bir süre daha eğitim gördükten sonra özelliklibranş uzmanı olarak atanmakta ve hastalarımızın tedavilerine yardımcı olmaktadırlar.Bu kapsamda Uzman Hekimler tarafından sunulan yan dal poliklinik hizmetleri kapsamında Necip Fazıl Şehir Hastanesi Ana Hizmet Binasında Algoloji, Cerrahi Onkoloji, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastronenteroloji, Gastroenterolojik Cerrahi, Hematoloji, Nefroloji, Romatoloji ,Tıbbi Onkoloji ve Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanlıkları; Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binasında Çocuk Endokronolojisi ve Metabolizma, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Yoğun Bakım, Neonatoloji ve Perinatoloji Yan Dal Uzmanlıkları ve Yörükselim Ek Hizmet Binasında ise İmmünoloji ve Allerji Hastalıkları yan dal uzmanlığı alanında poliklinik, yatış ve ameliyat hizmetleri kesintisiz olarak verilmektedir.”

Necip Fazıl Şehir Hastanesi bünyesinde Sağlık Bakanlığınca ülke genelinde yapılan hekim planlaması doğrultusunda birçok yandal uzmanlık alanlarının mevcut olduğunu dile getiren Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri ÖKSÜZ,olabildiğince başvuran tüm hastalara ilimizdeki hastanelerimizde hizmet verilmekte olduğunu, il dışına sevkin ise zorunlu haller dışında yapılmadığını söyledi.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri ÖKSÜZaçıklamasına şu sözlerle devam etti:“Yandal Uzmanı Hekimlerimizemuayene olabilmek için öncelikle ilgili branşınanadal polikliniğinde (örneğin İç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Çocuk Hastalıkları vd.) muayene olunması gerekmekte olup MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden Yeşil Listeye eklendikten sonra MHRS Alo 182 veya mhrs.gov.tr web sitesi / mobil uygulaması üzerinden randevu alınarak muayene olunabilmektedir. Ayrıca hastanelerimiz bünyesinde yer alan Yandal Hasta Kayıt ve Randevu Birimlerimiz aracılılığıyla da muayene randevuları oluşturulabilmektedir. Bu vesile ile tüm hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve şifalar diliyoruz.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 Mahalleye Yeni Yol
3 Mahalleye Yeni Yol
Aycan: Erkekler Saldırgan Yetiştiriliyor
Aycan: Erkekler Saldırgan Yetiştiriliyor