Reklam
Müsiad’dan Barış Pınarı Harekatı’na Destek: İslam’ın...

Müsiad’dan Barış Pınarı Harekatı’na Destek: İslam’ın Son Ordusu Sefere Çıktı

Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şubesi üye istişare ve Genç MÜSİAD tanıtım toplantısında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “İslam’ın son ordusu sefere çıktı ve milletimiz burada olduğu gibi safları sık tutması gereken bir süreç yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz Fırat’ın Doğusunda yuvalanmış terör örgütlerini temizleyerek güvenli bölge oluşturmak amacıyla karadan ve havadan Barış Pınarı Harekatı başlamıştır” dedi.

12 Ekim 2019 - 19:55

Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şubesi üye istişare ve Genç MÜSİAD tanıtım toplantısında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “İslam’ın son ordusu sefere çıktı ve milletimiz burada olduğu gibi safları sık tutması gereken bir süreç yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz Fırat’ın Doğusunda yuvalanmış terör örgütlerini temizleyerek güvenli bölge oluşturmak amacıyla karadan ve havadan Barış Pınarı Harekatı başlamıştır” dedi.

Sami Kervancıoğlu’nun göreve gelmesiyle birlikte daha aktif bir şekilde faaliyet yürüten ve programlarıyla kentin birçok kesiminin dikkatini çeken Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şubesi, başarılı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. İstişareye önem veren yönetim anlayışıyla birçok organizasyona imza atan MÜSİAD, bünyesinde bulunan Genç MÜSİAD’la birlikte Kahramanmaraşlı iş insanlarına hizmet veriyor. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Üst Kurul Başkanları Ahmet Şekerli, Oktay Dede ve Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal’ın katılımıyla MÜSİAD üye istişare ve Genç MÜSİAD tanıtım toplantısı düzenlendi. Kervan Han’da düzenlenen toplantıya çok sayıda MÜSİAD üyesi katıldı.

KERVANCIOĞLU: HAREKÂTTA DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Programın açılış konuşmasını MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu yaptı. Kervancıoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’nın bölgede yuvalanmış terör örgütlerinin temizlenmesine vesile olacağını belirterek, “MÜSİAD Kahramanmaraş şubemiz birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Yüce Allah’ın takdiri, sizlerin sayesinde ve Genel Başkanımız önderliğinde bir ve bütün olarak bu güzide görüntüyü sağlayabilmenin mutluluğu içerisindeyiz. Cümlelerime başlarken bir ve bütünlükten bahsettim çünkü İslam’ın son ordusu sefere çıktı ve milletimiz burada olduğu gibi safları sık tutması gereken bir süreç yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz Fırat’ın Doğusunda yuvalanmış terör örgütlerini temizleyerek güvenli bölge oluşturmak amacıyla karadan ve havadan Barış Pınarı Harekatı başlamıştır. Türkiye, Suriye’de başlayan iç savaşın en başından bu yana bölgenin istikrarının korunması istemiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gerek Suriye’de kalıcı barışın sağlanması gerekse terör örgütlerin yok edilmesi ile ilgili Türkiye’nin kararlı tutumunu her platformda en gür şekilde ifade etmiştir. Bu harekat ülkemizin ve milletimize karşı oynanan oyunların bozulması bölgemizde barış, huzur ve güvenin sağlanarak istikrara kavuşturulması adına büyük önem taşımaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Güney sınırımızı tehdit eden terör örgütüne karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatına Genel Başkanımızın da daha önce açıkladığı gibi MÜSİAD ailesi ve iş dünyası olarak tam destek vermekteyiz. Devletimizin yanında olduğumuzu Kahramanmaraş olarak biz de bir kez daha yineliyoruz” dedi.

“ALLAH MEHMETÇİKLERİMİZİ KORUSUN VE MUZAFFER EYLESİN!”

“Gün bizim için birlik olma günüdür” diyen Kervancıoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti, “Ayrıca bugüne kadar terörle mücadelede vatan için şehit düşen tüm kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Şehitlerimizden bir tanesi de bu kahraman topraklarımızda Göksun ilçemizde yetişen evli ve iki çocuk babası Uzman Çavuş Hacı Bebek şehidimizi bugün son yolculuğuna uğurlayacağız. Allah’ım Peygamber Efendimize komşu eylesin, milletimizin başı sağolsun. Allah, bu operasyonda görev alan şanlı ordumuza mensup tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Askerlerimiz, Mehmedimiz cephedeyken bizlere düşen vazifeler de vardır, biz kalb olarak yüreğimiz ve dualarımızla onların her zaman yanında olsak da bunun dışında bize düşen toplumun bir ferdi olarak mevcutta yaptığımız her ne iş varsa bugün daha samimiyetle, gayretle yaparak ülkemizin moral ve motivasyonunu yüksek tutmaktır. Bu minvalde bizler, Genel Başkanımızdan aldığımız güç ile hem kendi ayrı ayrı iş kollarımızda hem de ülkemizde iş dünyasının en önemli sivil toplum kuruluşu olan MÜSİAD çatısı altında bize düşen her ne vazife var ise büyük bir samimiyetle yerine getirme gayreti içerisinde olmaya devam etmemiz gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

AYGÜN: SINIRLARIMIZI KORUYACAK KUDRETE SAHİBİZ!

Kervancıoğlu’nun ardından Genç MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Fatih Aygün de bir selamlama konuşması yaptı. Aygün’ün ardından kürsüye gelen Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal da Barış Pınarı Harekatı’na dikkat çekerek, genç iş insanlarına uyarılarda bulundu. Akbal, “Bizler, Genç MÜSİAD olarak MÜSİAD’ın izinden, bizlere göstermiş olduğu doğrultuda emin adımlarla ilerliyoruz. MÜSİAD’ımız, 99’ların başından itibaren elinden gelenin fazlasını göstermiş ve ülkenin en önemli ve etkin STK’sı olmuştur. Birçok kazanımlar elde etmiştir ve bu kazanımları da yaşatmak için 2002 yılında Genç MÜSİAD’ın tohumlarını atmıştır. Bugün o atılan tohumlar yeşermiş, MÜSİAD’ın gölgesi altında güçlü bir ağaç olmuştur. Şimdi bu ağacın altında binlerce üye, 50’yi aşkın şube, 20’yi aşkın yurt dışı şubeyle vatanına ve milletine hizmet etmektedir. Geçtiğimiz günlerde başlayan Barış Pınarı Harekatı’nda askerlerimizin bir görevi var. Vatanımıza hizmet ve vatanımız uğrunda canlarını siper etmek. Allah onlardan razı olsun. Tabi geride kalan bizlerin de bir görevi var. Bizler, gençler olarak büyüklerimizin getirdiği güçle birçok ülkenin karşı çıkmasına rağmen sınırlarımızı koruyacak kudrete sahibiz. Genç MÜSİAD olarak bu kazanımları koruyup, çok daha iyi hizmet etmek zorunda olduğumuzun da bilincindeyiz. Çok çalışmalıyız. Uluslararası alanda BM Sözleşmesi’nin bizlere tanıdığı meşru müdafaa hakkı var. Bu meşru müdafaa hakkının içerisinde bir de önleyici meşru müdafaa hakkı denen bir husus var. Artık gelen saldırılar bu sınırı da aşmış, meşru müdafaa hakkımızı da kullanarak sınırları aşmışız ama ne yazık ki birçok devlet bizim karşımızda yer almış. Bu devletlere uyan küçük devletler de onların ekonomik baskısı nedeniyle peşinden gitmek durumunda kalmış. Bizler MÜSİAD’ın gençlik oluşumu olarak bu ekonomi alanında yapacağımız çalışmalarla tıpkı askerlerimizin siperde can siperane çatıştığı, vatanı koruğu gibi bizlerin de görevi kendi iş alanlarımızda en başarılı şekilde vatanımıza hizmet etmektir. Kahramanmaraş’ta Fatih Aygün başkanlığında güzel bir yönetim olduğu için böyle bir lansman yapmak zaruriyet haline geldi. Marifet iltifata tabidir dedik, kendilerine iltifat etmeye geldik. Rabbim çıkmış oldukları bu yolda kendilerini muzaffer etsin” şeklinde konuştu.

KAAN: BİZİM BİR SEVDAMIZ VAR

MÜSİAD’ın hedefinin Türkiye’yi ekonomik olarak dünyada söz sahibi ülke konumuna getirmek olduğunu anlatan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ise, “MÜSİAD, gönüllerin, ülkesi ve vatanı için mücadele eden iş insanlarının bir araya geldiği bir dernek. Buradaki bütün arkadaşlarımız gayretliler, çünkü bizim bir sevdamız var. Bu memleket sevdası başta olmak üzere aynı zamanda İslam’ı ve kadim medeniyetin temsilcisi olarak bu ülkemizi dünyada söz sahibi, sözü dinlenen, siyaseten de güçlü, ekonomik olarak da güçlü bir devlet haline getirmek için hizmet etmektir. Tabi ki bunun sonucunda da işimizi helalinden yaparsak, kul hakkına riayet edersek Cenab-ı Allah bize cenneti vaat ediyor, bunu da kazanmaktır” dedi.

Barış Pınarı Harekatı’na değinen Kaan, Türkiye’nin harekatı büyük bir kararlılık ve başarıyla yürüttüğünü belirterek, “Daha önce Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonlarıyla devletimizin büyük bir kararlılık ve başarıyla yürüttüğü harekatın son kısmında toprak bütünlüğümüzü ve sınır güvenliğimizi ön planda tutarak bölgesinde bir barış üssü haline getirebilmek amacıyla ülkemiz hareket etmektedir. Biz, Orta Asya’dan bu topraklara geldiğimiz günden ki, geçtiğimiz günlerde Özbekistan’daydık, ülkemize, cumhurbaşkanımıza karşı herkes çok büyük bir sevgi ve hürmet besliyor. 768 yılında Türklerin İslam ile buluştuğu günden bu güne kadar bizler bu vatanın insanları olarak İslam’ın bayraktarlığını hakkın, hukukun ve aynı zamanda özgürlüğün dünyaya yayılması için çalışmış bir milletiz. Sizler de iş dünyası olarak buna hizmet ediyorsunuz. Peygamber Efendimiz aynı zamanda bir tüccardı biliyorsunuz. Hem ihracat hem de ithalat yapan, Şam’a kervan götürüp getiren bir tüccardı ama aynı zamanda Bedir’de, Uhut’ta, Hendek’te birçok savaşta komutanlık yapmıştı. Bugün de Türkiye’nin kuvvetli bir komutanı var, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan” açıklamalarında bulundu.

“BU TOPRAKLAR DÜNYANIN İLK TEMELLERİNİN ATILDIĞI YERLERDİR”

Bölgede huzursuzluk çıkarmak isteyen dış güçlerin hedefine ulaşamayacağını dile getiren Kaan, “Bu topraklar, mezhepsel, bölgesel veya yurt dışından bizi bölmek isteyen birçok zihniyetin ortaya getirdiği Türk-Kürt-Alevi-Sünni çekişmesi gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, dünyanın ilk temellerinin atıldığı yerlerdir. Hz. Adem’in dünyaya ilk geldiği yer Şanlıurfa’dır. Nuh A.S.’ın gemisinin indiği yer Cudi Dağı’dır. Bu değerlerimizi ve buradan geçen birçok Peygamber’in, sahabenin, medeniyetlerin tamamı bu topraklardan geçmiştir, bu coğrafyadandır. İbn-i Haldun diyor ya, ‘Coğrafya bir kaderdir’ diye. Bu bizim kaderimizde var, ilelebet de devam edecek. O yüzden günlük politikaları düşünmeyeceğiz. Siz gençler olarak her zaman ben bu kadim medeniyetin bir temsilcisiyim diyeceksiniz. Bugün 18-20 yaşındaki gençlerimiz iş hayatına atılmıyor ama Fatih Sultan Mehmet 14 yaşında tahta çıkmış, 21 yaşında da İstanbul’u fethetmiştir. Eğer iyi yetişirseniz, kendinize bir hedef koyarsanız aynı zamanda biz büyükler olarak çocuklarımızı böyle yetiştirirsek gelecek bizlerindir. O bakımdan hedeflerinizi yüksek tutacaksınız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yalçın Özalp’in O Kitabı Tarih Kültür ve Turizm Platformu tarafından bastırılacak
Yalçın Özalp’in O Kitabı Tarih Kültür ve Turizm Platformu...
Koronavirüs Hastalarının Umudu Kahramanmaraşlı Doktor Kovid-19’a Yenik Düştü
Koronavirüs Hastalarının Umudu Kahramanmaraşlı Doktor...