Minecraft Dünyasını Keşfetmeye Hazır Mısınız?

Minecraft Dünyasını Keşfetmeye Hazır Mısınız?

Basit bir arayüze sahip olan ve oldukça düşük sistem gereksinimleri isteyen bir oyun olan Minecraft’ta oyuncular kendi dünyalarını yaratıyorlar.

22 Ocak 2021 - 14:57

Item olarak adlandırılan eşyalarla ve kazandıkları puanlarla oyun içerisindeki varlıklarını sürdürüyorlar. Minecraft oyununda iki farklı mod bulunuyor. İlkinde oyuncular kendileri, bir dünya inşa ediyor ve yarattıkları dünyada oynuyorlar. İkinci mod olan çevrim içinde ise oyunu online olarak oynayan diğer oyuncularla interaktif bir şekilde oynama şansını elde edebiliyorlar. 

Minecraft son derece popüler oyunlardan biri olup kendine has bir hayran kitlesi bulunuyor. Minecraft oyunu cihazlarında bulunmayan oyuncular Tablet Adam web sitesi üzerinden telefonlarına ya da tabletlerine Minecraft APK indirebiliyorlar. Minecraft APK son sürüm 2021 indir butonunu tıkladıktan sonra hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde oyunun indirilmesi işlemlerini tamamlayabiliyorlar. 

Oyun içerisinde yer alan küplerle oyuncunun hayal gücüyle sınırlı olmak kaydıyla istenilen tasarımların yapıldığı Minecraft bir sandbox oyunu olarak biliniyor. Kullanıcılar Minecraft ile kendi dünyalarını oluşturabiliyor, arkadaşları ile birlikte çevrimiçi oyun oynama imkanını elde edebiliyorlar. Minecraft’ın interaktif özelliği sayesinde pek çok çevrimiçi oyuncu ile birlikte tasarımlar ve görevler yapabiliyorlar. Minecraft oyununda; hayatta kalma (survival), zorlayıcı (hardcore), yaratıcı (creative), macera (adventure) ve seyirci (spectator) olmak üzere birbirinden farklı beş adet oyun modu bulunuyor.

2011 yılında Mojang tarafından piyasaya sürülen Minecraft farklı tarzı ile dünya çapında milyonlara ulaşmış olup popülerliğini günümüzde de korumaya devam ediyor. 2014 yılında Microsoft’un satın alımı Minecraft’ın çok daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlayan en önemli etkenlerden biri olarak kabul ediliyor.  

Minecraft Nasıl İndirilir?

Mobil cihazlarda oynanmakta olan hayatta kalma kategorisindeki oyunlar arasında Minecraft Pocket Edition 10 milyon üzeri kullanıcı ile liderliğini sürdürüyor. Bilgisayar sürümüne göre çok daha fazla güncelleme alan Minecraft APK sürümü hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Kullanıcıların Minecraft’ın en güncel sürümünü oynayabilmeleri için en güncel Minecraft APK dosyasını kullanmaları gerekiyor. Bu noktada kullanıcılar Tablet Adam web sitesinin hızlı, kaliteli, güvenilir ve her zaman için güncel olan hizmetlerinden yararlanabiliyorlar. 

Minecraft oyununun bilgisayar sürümünde oynanan Minecraftmodlarının benzer halleri artık mobil cihazlarda da kolaylıkla oynanabiliyor. Bunun için Tablet Adam web sitesinin oyun indirkategorisini ziyaret eden kullanıcılar en güncel Minecraft APK sürümünü indirebiliyor ve buradaki butonlar aracılığı ile indirme işlemlerini ücretsiz bir şekilde tamamlayabiliyorlar.

2011 yılında mobil cihazlara yönelik olarak çıkarılan ve son derece göz alıcı bir başarı yakalayan Minecraft Pocket Edition pek çok oyuncu tarafından ücretsiz bir şekilde oynanıyor. Oyunun ücretli olmasından dolayı tepki gösteren oyuncular Android cihazlarında oyunu oynamak için Tablet Adam web sitesindeki APK dosyasını ücretsiz olarak indirebiliyorlar. Oyunun APK dosyasını açtıktan sonra ayarlar kısmından “Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver” seçeceğini aktive etmeleri gerekiyor. Bu işlem tamamlanınca APK sürümü otomatik olarak kuruluyor ve mobil cihazın ana sayfasındaki yerini alıyor. 

Tablet Adam İle Dilediğiniz Oyunu Oynamak Artık Çok Kolay

Emülatör programlarının oyun piyasasına sürülmesinden bu yana pek çok oyuncu mobil cihazlarında oynadıkları oyunları bilgisayarlarında oynamayı tercih ediyor. Bu oyunların başında da Minecraft Pocket Edition geliyor. Minecraft, mobil cihazlarda da en çok oynanan oyunlardan biri olma özelliğini taşıyor. Minecraft Pocket Edition’ın bilgisayarda oynanabilmesi için yalnızca emülatör programlarına ihtiyaç duyuyor. Emülatör programları bilgisayara kurulduktan sonra Gmail hesabının emülatör üzerinden açılması ve Tablet Adam web sitesi üzerinden Minecraft APK dosyasının indirilmesi gerekiyor. 

Minecraft Pocket Edition oyununun ücretli sarın alınan sürümlerinde online oynama özelliği bulunuyor. Bununla birlikte özellikle ülkemizdeki oyuncuların çoğu oyunu ücretsiz olarak indirmeyi ve oynamayı tercih ediyorlar. Bu yüzden Minecraft APK ücretsiz sürümüne sahip olan oyuncuların oyunu çok oyunculu olarak oynayabilmeleri için bazı işlemler yapmaları gerekiyor. Ücretsiz Minecraft APK sürümünü kullanmakta olan oyuncular, oyun içi güncellemeleri otomatik olarak alamadıklarından bu işlemi manuel olarak yapmaları gerekiyor. Tablet Adam web sitesinde yer alan en güncel sürümü indiren ve kurulumu tamamlayan oyuncular, oyunlarını başarılı bir şekilde güncellemiş oluyorlar. 

Minecraft Pocket Edition sürümünü multiplayer oynamanın birçok farklı yolu da bulunuyor. Bu yollardan birinde Bluetooth diğerinde ise Wi-Fi bağlantısı kullanılıyor. Bu şekilde telefonların birbirine bağlanması hedefleniyor. Bunun için akıllı telefonlardaki Hotspot (akıllı erişim) noktasının mobil cihazda aktive edilmesi gerekiyor. Telefonlarda ya da diğer mobil cihazlarda bir internet kullanım hakkı bulunmasına da ihtiyaç duyulmuyor. Aktive edilen akıllı erişim noktasına, kullanılacak olan diğer telefonlar bağlanıyor. Wi-Fi ağına bağlanmak için kişi sayısında bir sınırlama bulunmuyor. Ardından oyuncular oynayacakları dünyaya giriş yapıyorlar. Giriş yapan kişinin nicki diğer kişilerin mobil cihazlarında görünüyor. Bu nicke tıklandıktan sonra oluşturulan dünyaya giriş yapılarak oyun oynanabiliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nda bayrak değişimi
Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nda bayrak değişimi
10 yaşında il birincisi oldu, hedefi Türkiye birinciliği!
10 yaşında il birincisi oldu, hedefi Türkiye birinciliği!