Reklam
Millet İttifakı’ndan Ortak İstanbul Açıklaması

Millet İttifakı’ndan Ortak İstanbul Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş ve İYİ Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı, yenilenen ve dün itibari ile sonuçlanan İstanbul seçimleri hakkında ortak basın toplantısı düzenledi. CHP İl Binası önünde toplanan her iki parti mensupları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı başarının tesadüf olmadığını ve çok çalışma neticesinde bu başarıyı elde ettiklerini ifade etti.

24 Haziran 2019 - 17:57

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş ve İYİ Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı, yenilenen ve dün itibari ile sonuçlanan İstanbul seçimleri hakkında ortak basın toplantısı düzenledi. CHP İl Binası önünde toplanan her iki parti mensupları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı başarının tesadüf olmadığını ve çok çalışma neticesinde bu başarıyı elde ettiklerini ifade etti.

CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül ve İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, 23 Haziran İstanbul seçimleri hakkında ortak basın açıklaması yaptı. Dün akşam alınan sonuçlardan memnun olduklarını dile getiren CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Şengül, yenilenen seçimde birçok kahramanın olduğunu ve bunları tek tek kutlamak gerektiğini söyledi.

“Ekrem İmamoğlu’na destek veren herkese teşekkür ediyorum”

23 Haziran seçimlerinin Türkiye’ye ve İstanbullu vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulunan Şengül, yenilenen seçimlerin birçok kahramanı olduğunu ve önceki seçimde Cumhur İttifakına oy veren ama vicdanları yaralandığı için Ekrem İmamoğlu’na destek veren AK Parti ve MHP seçmenlerine ayrı ayrı teşekkür etti. Kazanmanın güzel bir duygu olduğunu dile getiren CHP Kahramanmaraş İl Başkanı, "Bizlere bu duyguyu yaşatan, başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na, sevgili mevkitaşım Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na ve örgütüne kucak dolusu selamlarımızı ve Saygılarımızı gönderiyoruz. Bu seçim Türk Siyasi tarihinde hiç unutulmayacak bir biçimde yerine alacaktır” dedi.

“Her şey çok güzel olacak Ekrem abi’ söylemi Türk demokrasisini şaha kaldırdı”

Seçimin asıl kahramanlarının İstanbullu seçmenler olduğunu aktaran CHP’li Şengül, şunları dile getirdi: “Devlete bağlı seçim kurullarının kendi atamasını yaptığı sandık başkanlarının özürlü yani Devlet Kurumu personeli olmadığı demesi gibi”, “YSK başkanının Şubat ayında taşıma seçmen yok deyip Nisan ayında ‘Pardon varmış Ben görmemişim’” demesi gibi ,“13 Bin oy farkı için oyları çaldılar diyenlerin, 800 Bin oy farkı için ne diyeceklerini merak etmemiz gibi” Benim unutup, sizlerin aklına gelebilecek daha birçok vardır elbette. Tarihe geçecek olan, ama bu söylemlerden bir tanesi hiç belleklerden silinmeyecektir buna emin olun. Küçük bir çocuğun, belki de Türk Siyasetini başka bir noktaya taşıyacak o söylemi, “Her şey çok güzel olacak Ekrem Abi” demesiyle Türk Demokrasisi yeniden şaha kalkmıştır. Bizlere oy vermese bile, tüm Türkiye’ye bu demokrasi şölenini yaşatan tüm İstanbullu seçmenlerimize yürekten şükranlarımızı sunuyoruz. Şimdi kazanmanın haklı gururunu yaşayacaksınız, gülüp eğleneceksiniz elbette, hakkınızdır abartmadan bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ama böyle zamanlarda herkesin Atasından, dedesinden tavsiyeler dile getirirler ya; benim babamda bizlere hep şunu söylerdi, “Başınız büyüdükçe, siz daha çok küçülmelisiniz.”

“Haklı gururu yaşıyoruz”

Ortak basın açıklamasında konuşan İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, herkesin ihtiyacı olan birleştirici ve bütünleştirici bir siyaset anlayışının başarılı olduğunu gördüklerini aktardı. “Bundan sonra hepimizi bir sonraki aşamaya taşıyacak olan kurtuluşumuzun ilk başladığı günden itibaren yani Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin projesi olan İmamoğlu’nun bir köyden çıkarak, okuyarak çalışarak bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin haklı gururunu yaşadık” diyen Çabukel, İstanbul’da oy sandıklarının açılması ile birlikte insanların İmamoğlu’nun kazandığını bildiklerini ve birbirlerini kutladıklarını söyledi. Şile gibi AK Parti’nin güçlü olduğu yerden bile Ekrem İmamoğlu’nun fark attığını ifade eden İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Çabukel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçim sonucu açıklandığında an itibariyle 802 bin oy farkının olduğunu gördük. Bizim bütün olaylardan çıkarımımız şu oldu; iyiliğin bütünleştiriciliğin, insanları bir araya getirmenin ne kadar önemli olduğunu aslında kazananın her zaman vatandaşlarımız olması gerektiğini ve inşallah bundan sonra da böyle devam edeceğini umut ediyoruz ve öğrendik.”

Çabukel: 6 Mayıs’taki Sandık Darbesine Kararlı Bir Cevap Verildi!

Başkan Çabukel, yenilenen İstanbul seçimine ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “İstanbul halkı bir demokrasi dersi vermiştir. Vatandaşlarımız, 31 Mart seçimlerinin ardından, 6 Mayıs'ta YSK eliyle yaptırılan sandık darbesine olgunlukla ve kararlı bir cevap vermiştir. Aziz İstanbullular, sandıkta, Türk demokrasi tarihine geçecek şekilde, millet iradesini yok sayanlara müthiş bir ders vermiştir. Bu seçim, 31 Mart'taki seçim sonucunu, hukuksuzca ve keyfi olarak yok sayanlara, halkın verdiği çok büyük bir uyarıdır. Sandığı tekmeleyenlere karşı, iradesine sahip çıkan tüm vatandaşlarımızı buradan kutluyorum. Bu seçimin kazananı, sadece İstanbul adayımız değil; tüm ülkemizdir. Demokrasinin en belirgin özelliği olan sandık sonuçlarını yok sayanlara karşı ‘demokrasi’ adına verilmiş bu mücadele, ülkemiz demokrasi tarihine altın harflerle geçecektir. Milletimiz, her şeyi kendilerinin şahsi malı gibi görenlere, kibirli, halktan uzak şekilde yönetim yapanlara, sadece kendisi gibi düşünen yandaşlarına iyi yaşam hakkı sunanlara, adaletten ve hukuktan uzak bir anlayışla şehri yönetenlere gerekli cevabı vermiştir. Diğer büyükşehirlerden sonra İstanbul’un da adalet ve hukuk, dürüstlük ve eşitlik, iyilik ve sevgi dili, üretim ve paylaşma düşüncelerimizden yana oy kullanıp, yanlış yönetimleriyle halkı ekonomik ve sosyal anlamda buhrana sokanlara dur demesi, bizlerin ümidini ve azmini artırmıştır. Tüm halkımıza bu aklı-selim ve dirayetli duruşlarından dolayı teşekkürlerimi borç bilirim. Bu vesileyle Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kutluyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’a Petrol Rafinerisi Kuruluyor: Yılda 1.4 Milyon Ton
Kahramanmaraş’a Petrol Rafinerisi Kuruluyor: Yılda 1.4 Milyon Ton
Nurhak’a HES Yapılırsa Bu Bitkinin Sonu Olabilir
Nurhak’a HES Yapılırsa Bu Bitkinin Sonu Olabilir