Reklam
MHP Kayseri Milletvekili "Kahramanmaraş’a Yapılan...

MHP Kayseri Milletvekili "Kahramanmaraş'a Yapılan Yatırımlar Kayseriye'de Yapılsın"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Olay Türk TV'de Sansürsüz programında konuştu.

13 Ocak 2021 - 10:56 - Güncelleme: 13 Ocak 2021 - 11:08

  Kamu yatırımları konusuna dikkat çeken Ersoy, 'Kayseri hak ettiği yatırım içerisinde değil' dedi ve Kahramanmaraş ile kıyasladı. Ersoy'un bu sözleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin Kayseri İl kongresinde söylediği, 'Kayseri'de 18 yılda 30 milyar lira yatırım gerçekleşti. Buna rağmen her kim 'Kayseri kamu yatırımlarından yeteri kadar pay almıyor' diyorsa inanın bana gözüne, dizine durur' sözlerini hatırlattı.

 Baki Ersoy “Bir Gaziantep ile kıyaslayın hatta Kahramanmaraş ile kıyaslayın. Buralarda bizim illerimiz yatırımlar yapılsın ama Kayseri hak ettiğini alsın” dedi.

KAYSERİ’Yİ O İLLERLE KIYASLADI!
Ersoy, “Kayseri hak ettiği yatırımın içerisinde değil. Bunu nere ile kıyaslıyoruz? Örneğin Konya ile kıyaslıyoruz.Konya ‘ya giden yatırımın altıda biri ise Kayseri’ye gelen, bu da doğru değil. Konya bir metro ödeneğini alıyorken biz halen hızlı tren ödeneği alamıyorsak bu Kayserimize yapılmış bir haksızlık olarak görürüz. Kayserimize yapılan yatırımları biz görmezden gelemeyiz. (Cumhurbaşkanının sözleri programda hatırlatılması üzerine) Ne demek istediğinizi anladım. Mutlaka yıllar içerisinde birçok yatırım olmuştur, ama diyoruz ki Kayserimizi bir Konya ile kıyaslayın. Bir Gaziantep ile kıyaslayın hatta Kahramanmaraş ile kıyaslayın. Buralarda bizim illerimiz yatırımlar yapılsın ama Kayseri hak ettiğini alsın” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milli Eğitim Müdürü: 6 Bin 330 Tablet Dağıttık
Milli Eğitim Müdürü: 6 Bin 330 Tablet Dağıttık
Jandarma yaşlılar haftasında gönülleri fethetti
Jandarma yaşlılar haftasında gönülleri fethetti