Reklam
Mavi Kapaklar Engelli Kardeşlerin Yüzünü Güldürdü

Mavi Kapaklar Engelli Kardeşlerin Yüzünü Güldürdü

Kahramanmaraş’ta anaokulu öğrencilerinin topladığı mavi kapaklar sayesinde temin edilen 2 adet tekerlekli sandalye Katrancı kardeşlerin yüzünü güldürdü.

21 Mayıs 2019 - 18:26

Kahramanmaraş’ta anaokulu öğrencilerinin topladığı mavi kapaklar sayesinde temin edilen 2 adet tekerlekli sandalye Katrancı kardeşlerin yüzünü güldürdü.

Kahramanmaraş’ta Senem Ayşe Anaokulu öğrencileri topladıkları mavi kapaklarla 2 engelli kardeşin yüzünü güldürdü. Minik öğrenciler, aylar süren çabalarının sonucu topladıkları mavi kapakları Kahramanmaraş’ta mavi kapak kampanyasının bir numaralı ismi Kadir Gülmez’e ulaştırdı. Gülmez ise toplanan kapakların karşılığı 2 adet tekerlekli sandalyeyi öğrencilere verdi. Bugün okulun toplantı salonunda gerçekleştirilen bir törenle de Şehit jandarma Er Mücahit Şimşek ve Şehit Uzman Onbaşı Serkan Bursalı’nın isimlerinin yazılı olduğu tekerlekli sandalyeler, şehit aileleri tarafından İslahiye’den gelen Katrancı kardeşlere verildi. Sandalyelerine kavuşan Katrancı kardeşler, duygu dolu anlar yaşadı.

Kemik erimesi nedeniyle egelli haline gelen Katrancı kardeşlerden Murat Katrancı, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi okuduğunu ve tekerlekli sandalyenin eğitim hayatını kolaylaştıracağını ifade ederek Senem Ayşe Anaokulu öğrencileri ve okul idarecilerine teşekkür etti.

Katrancı, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, bu vatan için ölmeyi göze almış gazilerimize de mutlu ve uzun bir ömür diliyorum. Böyle bir kampanya düzenleyen okul idarecilerine, öğrencilere, bu kampanyayı uzun soluklu yürüten Kadir Gülmez’e ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen de öğrencilere yürüttükleri kampanyanın önemini hatırlatarak şunları söyledi: “Bugün bir hayır çeşnisine, hayır deryasına el attınız. Aynı zamanda bu iki şehidimizi anmaya vesile oldunuz. Sizleri, anne ve babalarınızı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu mübarek ayda, mübarek günde sevapların bol bol yazıldığı bu mevsimde Allah sizlerin, bizlerin sevaplarını kat kat artırsın.”

Mavi kapak kampanyası sayesinde bu gne kadar 8 binden fazla engelliye yardımcı olan Kadir Gülmez ise kampanyaya destek veren öğrencilere ve okul idaresine teşekkür ederek diğer okulları da kampanyaya katılmaya davet etti.

Gülmez, “Biz mavi kapak kampanyasında en çok küçük çocuklardan destek görüyoruz. Emek veriyorlar, aylarca mavi kapak topluyorlar. Hatta bazı öğrencilerimiz bunu bir alışkanlık haline dönüştürüyor, gördüğü kapakları topluyor kendi kutusuna veya karşılaştığı yerlerde mavi kapak kutularına koyuyorlar. Bu durum onların sorumluluk sahibi olduğunu gösteriyor. Bu hassasiyete sahip çocuklar çevreye karşı da duyarlı oluyor. Engellilere karşı da sosyal sorumluluk projelerine de duyarlı yaklaşır. Ben istiyorum ki bu kampanyalar, tüm okullarda ortak proje olarak yürütülsün! Toplanan kapakların neye dönüştüğünü öğrencilerimiz kendi gözleriyle gördü. Ben istiyorum ki tüm okullarımızda öğrenciler arasında bir mavi kapak toplama seferberliği başlatılsın” şeklinde konuştu. (MARAŞ ANA HABER)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KMTSO Yönetiminden Elbistan ve Afşin’e Ziyaret
KMTSO Yönetiminden Elbistan ve Afşin’e Ziyaret
Elbistan’da Uyuşturucu Operasyonu
Elbistan’da Uyuşturucu Operasyonu