Reklam
Mahir Ünal: Milletimiz kaos içerisinde devletine sahip çıktı

Mahir Ünal: Milletimiz kaos içerisinde devletine sahip çıktı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, CNN Türk canlı yayınına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Ünal, “15 Temmuz gecesinde, o kaos ortamında milletimiz sahiden devlet oldu hukuk oldu” dedi.

15 Temmuz 2019 - 15:04

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ünal, CNN Türk’te katıldığı bir programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte Mahir Ünal’ın konuşmalarından satır başları:

-Bence unutulmaması gereken en temel özelliği o gece bir yağma yaşanmadı, o gece kendisine kurşun yağdıran insanların silahlarını aldığında bu millet onları katletmedi, onları hukuka teslim etti. Onların silahlarını devlete teslim etti. O gecenin bir ahlakı ve erdemi vardı ve bunu da unutmamak gerekiyor. Çünkü o gece taşkınlık yapılmadı, yağma yaşanmadı. Birçok ülkede görüyorsunuz işte mesela ABD’de oluşan kasırga olayında orada dükkanlar yağmalandı. Ya da sarı yelekliler olayında Fransa’da o lüks mağazalar yağmalandı. Ama o 15 Temmuz gecesinde, o kaos ortamında milletimiz sahiden devlet oldu hukuk oldu. Milletimiz o gece her şeye sahip çıktı. O teyzelerin askerlere nasıl yalvardıklarını gördük. İnsanların tankların altına yattıklarını gördük.

-O gecenin çocuklarımıza iyi anlatılması gerekiyor. Bu sene 15 Temmuz’un üçüncü yılı. O gecenin ne anlam ifade ettiğini, o gecenin ruhunun, dirliğinin, ruhunun ne anlama geldiğini bizim çocuklarımıza iyi anlatmamız gerekiyor. Şimdi diyorlar ki, Türkiye’nin bir beka sorunu mu var? Şimdi 15 Temmuz’a daha 3 yıl olmuş ve bize bunu yapan FETÖ’cü terör örgütü 165 ülkede 7 gün 24 saat 15 Temmuz’un tekrarını hayata geçirmek ve o günü tamamlayamadığı işi tamamlamak için faaliyet gösteriyorlar.

-O gece milletinin devletin yerine geçtiği bir geceydi. Devlet bizzat milletin kendisidir ve hukuka bürünmüş halidir.

-Bugün ABD’den FETÖ elebaşının iadesini istemişiz ve iade edilmemiş. O gece darbe yapmaya kalkmış olanlar Yunanistan’a sığınmışlar Yunanistan bu darbecileri iade etmemiş. Darbeden sonra Avrupa Birliği ve ABD hiçbir açıklama yapmamış.

-Bugün Suriye’de, Irak’ta ve Türkiye’nin bulunduğu bölgede yaşananlar Türkiye’nin 15 Temmuz’da yaşadığı ve bugün FETÖ’nün 165 ülkede Türkiye aleyhine yürüttüğü faaliyetleri bir kenara bıraktığımız zaman 15 Temmuz bize bir şeyler söylüyor. Diri olmamızı, uyanık olmamızı, devletimizin yanında olmamızı söylüyor.

-Türkiye’nin eksen değiştirmesi söz konusu değil. Türkiye’nin ekseni her zaman Türkiye’nin kendisidir. Yani biz bu eksen tartışmalarına Türkiye’nin tek bir ekseni vardır o da Türkiye merkezli düşünmektir olarak bakıyoruz.

-Bizim için asıl olan Türkiye için Türkiye’nin çıkarlarını düşünmektir. 82 milyon insanımızın güvenliğini düşünmek. Bugün bir S-400’ü alıyor ve Türkiye’nin hava savunma sistemini oluşturarak Türkiye’nin güvenli bir bölge haline dönüştürüyorsak Türkiye’nin bir hava savunma sisteminin olması gerekiyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hayrettin Güngör “Hemşerilerimiz Koronavirüs Konusunda son derece bilinçli ve duyarlı”
Hayrettin Güngör “Hemşerilerimiz Koronavirüs Konusunda son...
Kahramanmaraş’ta Koronavirüs Denetimi
Kahramanmaraş’ta Koronavirüs Denetimi