Reklam
Kuruluşunun 1. Yılında Muhsin-İ Tavır Derneği

Kuruluşunun 1. Yılında Muhsin-İ Tavır Derneği

Muhsin-i Tavır Derneği’nin kuruluşunun 1’nci yılı münasebetiyle, dernek başkanı Fatih Sultan Mehmet Han Öksüz bir açıklama yaptı.

29 Temmuz 2020 - 09:58

Muhsin-i Tavır Derneği’nin kuruluşundan bugüne kadar kuruluş amaçlarının vizyon ve misyonları doğrultusunda Muhsin başkana sadakat ve bağlılık yeminlerinin çizgisinde olduklarını belirten Fatih Sultan Mehmet Han Öksüz “Derneğimizde kuruluşundan itibaren çalışmalarımız pandemi sürecine kadar aktif bir şekilde devam etmiştir.  Vatandaşlarımızın sağlığı (toplum sağlığı) için dernek yönetimimiz tarafından alınan tedbirler kapsımında bir sürede aktif  çalışma sürdürmemiştir.  Ancak normalleşme sürecine girildiği tarihten itibaren önlemlerimizi ve uyarıları dikkate alarak çalışmalarımıza aktif bir şekilde devam edilmiştir. Dönem Sonuna Kadar "Muhsin Başkana Sözümüz Var" sorumluluğu ve inancıyla  Muhsin başkanı anma programlarımızı, şehit cenazelerine, şehit ve gazilerimizin evlerine baba ocaklarına ziyaretler gerçekleştirilmiş sosyal dayanışma kapsamında Müslüman Türk milletinin yardımlaşma geleneğinin devam ettirilmesine katkı sağlamak için mazlumun umudu olabilme gayesi ile sosyal proğramlarımızı ramazan, iftar ve bayram için temel ihtiyaçları karşılayabildiğimiz kadar ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya gayret ettik. “dedi.

MUHSİN-İ TAVIR DERNEĞİ OLARAK İLKEMİZ ZALİME YAVUZ MAZLUMA YUNUS OLABİLMEKTİR

Muhsin-i Tavır Derneği Başkanı Fatih Sultan Mehmet Han Öksüz, açıklamasında Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden yürümeye devam ettiklerini anımsattı.


Öksüz “Bizler Muhsin Yazıcıoğlu'nun izinden yürüyenler olarak yaptığımız yardımların üstünü örtmeye habersizce yapmaya gayret gösterdik.  Muhsin-i Tavır Derneği olarak ilkemiz zalime yavuz mazluma yunus olabilmektir. Pandemi sürecinde çalışmalarımız, içinde bulunduğumuz sıkıntılı sürecin topluma karşı  üzerimize yüklediği sorumluluğun bilinciyle yapılması gerekenlerin yapılmasıyla sürmüştür. Birincisini 25 Ağustos 2019 da Muhsin dağında yaptığımız anma programını her yıl yapma kararı almış planlamalar yapmıştık. Malum pandemi süreci bu yıl yapacağımız programın ertelenmesine neden olmuştur. Programla alakalı ilerleyen tarihlerde bilgilendirmeler yapılacaktır. Derneğimiz suikast davalarını yakından takip etmiş etmeye devam edecektir. Davanın bir an önce aydınlatılması en büyük beklentimizdir. Muhsin-i Tavır Derneği ; siyasetin kaygan zemininde günlük siyasi polemiklerden uzak kalmış kalmaya devam edecektir.. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun hedef gösterdiği " Çin Adriyatikten Çin Seddine Güclü bir Türkiye" ve " Her insanın hakça ve özgürce yaşayabileceği bir Türkiye" hayalini gerçekleştirme gayesiyle pırıl pırıl bir neslin yetişmesi için mücadele etmeye devam edecektir.

Güçlünün değil Haklının yanında duracak, doğruya doğru yanlışa yanlış diye haykırmaya devam edecektir..

25 Mart 2009 da suikast sonucu kahpece şehit edilen Şehit Muhsin başkan ve yol arkadaşlarının katillerinin bulunması Adalet önünde hesap vermelerinin sağlanması adına mahkeme süreçlerini yakından takip edecektir. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu ve davasını siyasi ikballeri uğruna istismar edenlere karşıda her daim teyakkuzda olacak fırsat vermeyecektir..

Bu duygu ve düşüncelerle Muhsin-İ Tavır Derneğinin 1. Kuruluş yılında Türk-İslam dünyasının birlik ve beraberliğini diliyor,  Yıllarca "zincirler kırılsın Ayasofya açılsın" diyerek haykırdığımız, tüm engellemelere rağmen coplanmalara gözaltılara açılan davalar verilen cezalara rağmen gidip Namaz kıldığımız Ayasofya Camii'nin açılmış olmasından büyük bir memnuniyet duyduğumuzu da ifade ediyoruz. “

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Babacan: ‘Ekibimiz krizi 3 ayda çözer’
Babacan: ‘Ekibimiz krizi 3 ayda çözer’
Kahramanmaraş’ta okullara güvenlik ve temizlik personeli alınacak
Kahramanmaraş’ta okullara güvenlik ve temizlik personeli...