Reklam
Kurban Satış Yerlerinde İnceleme

Kurban Satış Yerlerinde İnceleme

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Onikişubat, Dulkadiroğlu Hayvan Pazarlarını ve Hayvan Borsasını ziyaret eden, Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Bozkurt kurban satış yerlerinde incelemelerde bulundu.

28 Temmuz 2020 - 15:50

Sağlıklı kurbanlık hayvanlarda bulunması gereken özellikleri anlatan Bozkurt, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Osman Yakar ile pazardaki hayvanları veteriner hekimlerle sağlık yönünden denetledi.

İl Müdürü Mustafa Bozkurt, kurbanlık hayvanlarının tür, ırk, cinsiyet ve yaşı gibi bilgilere, https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr adresinden veya "HaySag" mobil uygulamasından, küpe sorgulayarak erişilebileceğini belirten Bozkurt, Haysag uygulamasının cep telefonuna indirildikten sonra ücretsiz olarak kullanıldığını ve Bakanlığımızın bu uygulamasıyla vatandaşlarımızın kurbanlık hayvanlarının durumlarını kolayca öğrenebileceklerini ifade etti.

İl Müdürü ayrıca, Kurban bayramı süresince İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinin sorumluluk alanları içerisinde bulunan kurbanlık hayvan satış ve kesim yerlerinin gerekli denetim ve kontrollerini ve geri dönecek hayvanlarla ilgili olarak gereken işlemleri yapmak üzere yeterli sayıda araç ve nöbetçi veteriner hekim görevlendirildiğini belirtti. Bayram boyunca veterinerlerimiz sahada olacaklar. Vatandaşlarımız herhangi bir sorunla karşılaştıklarında sahadaki veteriner arkadaşlarımıza başvurabilirler.

Şimdiden tüm halkımıza hayırlı ve güzel bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.'' dedi.

DULKADİROĞLUNDA HAYVAN SATIŞ YERLERİNDE DENETİM

2020 yılı Kurban faaliyetleri kapsamında; Dulkadiroğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Belediyemiz Geçici Kurban Satış Yerinde bulunan yetiştiricilerimize ve vatandaşlarımıza coronavirüsle mücadele, güvenli kurbanlık hayvan alımı, Haysag kullanımı ve kurbanlık hayvanlarda yaş tayini hakkında bilgilendirme çalışmalarımız devam etmektedir.

TÜRKOĞLUNDA HAYVAN SATIŞ YERLERİNDE DENETİM

Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hikmet KAÇAR, Veteriner hekim Asabil YILDIZ, Kurban kesim yerlerindeki alınan tedbirleri yerinde incelediler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Kahramanmaraş’ın Betonlaşma Haritası
İşte Kahramanmaraş’ın Betonlaşma Haritası
Elbistan'da 4 Kişi Öldü
Elbistan'da 4 Kişi Öldü