Reklam
KSÜ Uzaktan Eğitimin Detaylarını Açıkladı

KSÜ Uzaktan Eğitimin Detaylarını Açıkladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) koronavirüs nedeniyle eğitime ara verilmesi sebebiyle yapılacak uzaktan eğitim çalışmalarının detayları netleşti.

20 Mart 2020 - 13:15

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) koronavirüs nedeniyle eğitime ara verilmesi sebebiyle yapılacak uzaktan eğitim çalışmalarının detayları netleşti.

Üniversite tarafından yapılan duyuru da şu ifadelere yer verildi:

“Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de alışık olmadığımız zamanlar yaşanmaktadır. Bu süreçte hepimize büyük fedakarlıklar düşmektedir. Kimi zaman da bazı zorluklarla karşılaşılacaktır. Eğitim öğretim dönemimizde büyük kayıplar yaşanmaması için uzaktan eğitim yöntemiyle eğitim programlarımızı yürütme kararı alınmıştır. Bu yeni düzenlemeye hızla uyum sağlayacağınıza inanıyoruz.

 Uzaktan Eğitim ile ilgili esaslar şu şekildedir:

 23 Mart Pazartesi günü önlisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki tüm programlarda uzaktan eğitimle eğitim-öğretim faaliyetlerine tekrar başlanacaktır.

Dersler Eğitim Yönetim Sistemi (eys.ksu.edu.tr) üzerinden yürütülecektir. Sistem üzerinde sistemin kullanımı ile ilgili gerekli eğitim materyalleri bulunmaktadır.

Dersler haftalık ders programına uygun olarak yapılacaktır.

Uzaktan eğitim derslerinde eşzamanlı (canlı - senkron)  ya da eş zamanlı olmayan (asenkron) yöntemler kullanılabilecektir. Eşzamanlı yapılan derslerde Eğitim Yönetim Sisteminde bulunan sanal sınıf üzerinden dersler canlı olarak işlenecek, bunun yanında ders notu, sunum vb destekleyici dijital materyaller de kullanılacaktır. Eşzamanlı yapılmayan derslerde dijital materyallerin yanısıra serbest zamanda çekilecek olan ders anlatım videoları sisteme yüklenerek öğrencilerin kullanımına sunulacaktır.

Dersler hem teorik anlatım hem de uygulama içeriyorsa, teorik kısmı uzaktan eğitim yöntemiyle verilecek, içerik açısından uygulama kısmı uzaktan eğitim yöntemiyle verilmeye uygunsa uzaktan eğitim yöntemiyle verilecek, değilse uygulama kısmı daha sonra açıklanacak takvim kapsamında tamamlanacaktır.

Tamamen uygulama içeren ve uzaktan eğitimle yapılması mümkün olmayan dersler daha sonra açıklanacak takvim kapsamında tamamlanacaktır.

Ara sınavlar uzaktan çevrimiçi yöntemlerle yapılacaktır. Ara sınav takvimi, yıl sonu sınavlarının nasıl yapılacağı ve takvimi daha sonra alınacak kararla bildirilecektir.

Lisansüstü programlardaki yeterlik sınavları, tez izleme komiteleri ve tez savunmaları kayıt altına alınabilir ve denetlenebilir olmak kaydıyla dijital ortamda yapılacaktır. Uygulama detayları enstitülere ayrı bir yazı ile bildirilecektir.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erkenez Çayı Zehir Saçıyor
Erkenez Çayı Zehir Saçıyor
Kahramanmaraş’ta Magandalara Suçüstü
Kahramanmaraş’ta Magandalara Suçüstü