Reklam
KSÜ Tıp Faükltesi Medikal Firmalara Borçlarını Ödeyebilecek

KSÜ Tıp Faükltesi Medikal Firmalara Borçlarını Ödeyebilecek

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi’nden alacaklı olan medikal firmalara müjde devletten geldi.

07 Ekim 2019 - 12:18

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi’nden alacaklı olan medikal firmalara müjde devletten geldi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite hastanelerinin daha iyi hizmet sunabilmeleri için yıl sonuna kadar 450 milyon lira ek ödeme yapacaklarını bu kapsamda 250 milyon liralık kaynağın 4 Ekim’de aktarıldığını duyurdu.

Maraş Ana Haber’in geçtiğimiz günlerde; “KSÜ Tıp Fakültesi'nde dudak uçuklatan borç! İcra dosyaları sıraya girdi!” haberinin üzerine borçlarıyla sürekli gündeme gelen üniversite hastanelerine 250 milyon liralık ek kaynak aktarıldı.

Bu kapsamda; KSÜ Tıp Fakültesi’nden alacaklı olan medikal firmalara müjde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite hastanelerinin daha iyi hizmet sunabilmeleri için yıl sonuna kadar 450 milyon lira ek ödeme yapacaklarını bu kapsamda 250 milyon liralık kaynağın 4 Ekim’de aktarıldığını duyurdu.

Selçuk, konuya ilişkin Twitter adresinden açıklamada bulundu.

Bakan Selçuk, "Üniversite hastanelerimizin daha etkin sağlık hizmeti sunabilmeleri için mevcut ödemelerine ilave olarak, yıl sonuna değin toplamda 450 milyon Türk lirası ek ödeme gerçekleştireceğiz. 250 milyon lira tutarındaki kaynak bugün aktarıldı." bilgisini paylaştı.

Kaynağın, SGK Global Bütçe içerisinde yer alan 43 üniversite hastanesine aktarıldığı, kalan miktarın 100 milyon lirasının kasımda, 100 milyon liranın da aralıkta aktarılacağı öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Kervancıoğlu Ankara’da
Başkan Kervancıoğlu Ankara’da
Kahramanmaraşlı Yatırımcılardan Mersin'e 350 milyon liralık termal otel
Kahramanmaraşlı Yatırımcılardan Mersin'e 350 milyon liralık...