Reklam
KSÜ Rektörü Can, Bakan Selçuk İle Tıp Fakültesinin...

KSÜ Rektörü Can, Bakan Selçuk İle Tıp Fakültesinin Borçlarını Görüştü

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Tıp Fakültesinin borç ve finans konusunu gündeme getirdi.

11 Nisan 2020 - 00:52

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, aralarında KSÜ’nün de olduğu Tıp Fakültesi hastanesi bulunan üniversite rektörleri ile video konferans yöntemiyle görüşme yaptı.  Koronavirüs salgını ile hastanelerin borç ve finans konusunun değerlendirildiği görüşmede KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesinin pandemi için A, B, C planları ve pandemi sürecinde hastaneye alınan tıbbi malzemeler hakkında bilgi verdi. Üniversite hastanelerinin en önemli sorunlarını dile getiren Rektör Can, üniversite hastanelerinin elektrik giderlerini azaltmak için güneş enerjisi yatırımına destek ya da kredi verilmesini (8 milyon TL), hastane gelirlerinden yüzde 5 oranında kesilen yasal kesintinin düşürülmesi (yıllık 7 milyon TL), hastane gelirlerinden ödenen denge tazminatının (yıllık 17 milyon TL) diğer memurlarda olduğu gibi genel bütçeden ödenmesini ifade etti.

 Bakan Selçuk, yapılan önerilerle ilgili yasal düzenlemelere ihtiyaç olduğunu ve değerlendirileceğini söyleyerek pandemi sürecinde hastane tıbbi malzeme ihtiyaçlarını giderilmesine katkı vereceklerini, Tıp Fakültesi hastanelerinin genel finansman sorunu konusunda Hazine ve Maliye Bakanı, Sağlık Bakanı, SGK Başkanı ile çalışmalar yapıldığını belirtti.

Video konferans toplantısına Hazine ve Maliye Bakan Yardımcıları ile SGK Başkanı da katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elbistan'da bugün koronavirüsten ölenlerin sayısı 4'e yükseldi
Elbistan'da bugün koronavirüsten ölenlerin sayısı 4'e yükseldi
Benzin ve Motorine Peş Peşe Zam
Benzin ve Motorine Peş Peşe Zam