Reklam
KSÜ ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı

KSÜ ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı

KSÜ ile İŞKUR Arasında ‘İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü’ İmzalandı.

25 Kasım 2020 - 10:47

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ile Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında ‘İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

KSÜ öğrencilerine mezuniyet sonrası çalışma hayatına atılırken önemli avantajlar sağlayacak İŞKUR Kampüs protokolü Rektörlük Makamında üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ve Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Yüce tarafından imzalandı.

KSÜ öğrencilerinin iş dünyasının beklentilerine en iyi şekilde cevap verecek donanımda yetişmesi için kurum ve kuruluşlarla yakın ve etkili işbirliklerine imza attıklarını belirten Rektör Can, bu kapsamda İŞKUR’la da verimli işbirlikleri yürüttüklerini söyledi.

Gençlerin geleceğe daha donanımlı bireyler olarak hazırlanmalarının hepimizin ortak sorumluluğu olduğuna dikkat çeken Rektör Can, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizi en iyi şekilde yetişmeleri ve istihdam edilmeleri üniversite olarak birinci önceliğimizdir. Gençlerimize daha iyi bir gelecek inşa etmek için, kurum ve kuruluşlarla yürütülen işbirlikleriyle daha etkin, verimli ve başarılı çalışmalara imza atmayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

İŞKUR İl Müdürü Ali Yüce de: “Üniversitemizle her dönem işbirliği protokolleri imzalıyoruz. Öğrencilerimizin işgücü piyasası hakkında, kendilerini bekleyen gelecek hakkında bilgilendirmeler yapıyor, KSÜ ile birlikte eğitimler gerçekleştiriyoruz.” dedi.

KSÜ Bünyesinde oluşturulacak İŞKUR Kampüslerde ofisleri aracılığıyla, İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanları tarafından öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacak. Ayrıca imzalanan protokol çerçevesinde öğrencilerin mesleki deneyimlerinin artırılmasına, teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan İşbaşı Eğitim Programı gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkân sağlanacak.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Genclik sesi
    1 ay önce
    Bundan 2 yil once iibf nin kapisinda bir stant acilmisti iskurun ucretsiz olarak sundugu egitim kurslari bilgisayar kursu na kendimi kayt ettim 5 arkadasla beraber sizi ariyacaz demislerdi aramadi şaşırmadim ondan sonra işkur bir proje daha gelistirmisti oğrencilere iş imkani sunucaz diye anfide şahşahlu bir sunum yaptilar sonrasinda iş basvuru formu doldurduk ordanda tık yok not desen 3.5 in ustundr sicil yok hersey tam ama iş yok ondan sonra 2019 da iş kurun duzenlemis oldugu işbasi egitim programi vardi yaz tatillerinde ogrenciler icin basvurduk 30 tane arkadasla beraber hic birine cikmadi ras***ti dir herhalde benim merak ettigim şudur neden diplomali bir işsiz olarak mezun oluyoruz sonra yurt disinda iş buluyoz sadece bu degil konu bireysellcilik olmasin sosyal yardim basvurusu yapiyom yardima ihtiyacim var otomatik cevap verir gibi yapistiruyorlar cevabi şimdi ben ne yapiyım iş yok evlenecem para yok pandemi zaten ayri bir sorun gelde bu işin icinden cık ben boyle dusunmemistim..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Edip Kavga Ettiler: 187 Bin TL Ceza Yediler
Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Edip Kavga Ettiler: 187 Bin TL...
Kahramanmaraş-Kayseri karayoluna kar engeli
Kahramanmaraş-Kayseri karayoluna kar engeli