Reklam
KSÜ’de Skandal İddia! Rektörün Kızını Almayan Jüriye Baskı...

KSÜ'de Skandal İddia! Rektörün Kızını Almayan Jüriye Baskı mı Yapılıyor!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) yeni bir skandalla çalkalanıyor.

29 Eylül 2020 - 14:08 - Güncelleme: 01 Ekim 2020 - 12:42

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın İstiklal Üniversitesi’nde Okutman olan kızı Esra Aslancan’ın Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın aynı zamanda öğretim üyeliği yaptığı bölümde (Eğitim Yönetimi ve Denetimi ABD) doktora sınavına girdiği ve kazanamayınca bölüm başkanına, dekana ve diğer jüri üyelerine baskı yaptığı iddia ediliyor.

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın baskıları neticesinde Eğitim Fakültesi dekanının istifa ettiği ancak skandalın ortaya çıkmaması için istifanın Rektör tarafından kabul edilmediği iddiaları yine üniversite camiasında konuşuluyor.

Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mahmut Sağır Neden İstifa Etti(rildi)?

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın kızı yeterli notu alamadığı için sıralamaya giremeyince ve doktorayı kazanamayınca aynı zamanda jüri başkanı olan Doç. Dr. Mahmut Sağır’ın Rektörün kızını almadığı için istifa etmek durumunda kaldığı Üniversite çevrelerinde dillendiriliyor.

Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mahmut Sağır Neden Saldırıya Uğradı?

Doç. Dr. Mahmut Sağır ile PDR Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Yemliha Coşkun arasında Perşembe günü kavga çıktı. Kavganın ardından iki öğretim üyesi de açığa alındı.

Benzer bir olay çok yakın zamanda KSÜ Fen Edebiyat Fakültesinde iki profesör unvanlı öğretim üyesi arasında yaşandığında açığa alınma işlemi yapılmadığı söyleniyor. Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın, öğretim üyesi Doç. Dr. Mahmut Sağır’ı açığa almaktaki amacı intikam almak mıdır?

Doç. Dr. Mahmut Sağır’a karşı İdare tarafından bir hınç ve intikam güdüsüyle hareket edildiği üniversite camiasında konuşuluyor.

Bir kamu çalışanının görevden uzaklaştırılmasının şartları soruşturmanın selameti açısından delil karartma ve tanık etkilemedir.

Jüri başkanı ve istifa ettirilen bölüm başkanı Doç. Dr. Mahmut Sağır ile Doç. Dr. Yemliha Coşkun bunların hangisini taşıyor? Neden diğer kavga ettiği iddia edilen öğretim üyeleri açığa alınmadı?

Doç. Dr. Mahmut Sağır’ın açığa alınmasının sebebi Rektörün kızının doktoraya alınmaması olabilir mi?

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • Hayat Verenin Kulu
  1 ay önce
  Gazeteciler, habercilik le senaristliği bir birine karıştırıyor sanırım. Tabi adalete inançları olmadığı için... En'am 62 Ayet; Sonra insanlar gerçek sahipleri o*** Allah'a döndürülürler. Bilesiniz ki hüküm yalnız O'nundur ve O hesap görenlerin en çabuğudur. Sormaz mı size acaba menfaatleriniz uğruna ne ya***lar söylediniz ne iftiralar attınız elbet sorar
 • halid purkaya
  1 ay önce
  ne güzel, her türlü haksızlığı yapın, etmediğiniz iş kalmasın sıkışınca ayetlere hadislere sığının. Yok böyle bir dünya. Verebiliyorsanız gerçek cevabınızı çıkın konuşun. Yok ama cevap yerine dini hassasiyetlerin ardına sak***ın. Yolu bulmuşsunuz ne diyelim
 • Ali bey
  1 ay önce
  Fen edebiyattaki profüsörler kim acaba?
 • Ahmet
  1 ay önce
  Bu, ya*** yanlış haberleri malum sendikanın üniversite şubesi ve başkanı mı sızdırıyor? Malum sendikanın fitne yuvası o*** üniversite şubesi kapatılmalı, tüm yöneticileri dağıtılmalıdır.
 • hasan
  1 ay önce
  d.deveciyan diye bir rektör vardı. bu niyaziyi dekanlıktan aldı veya dekanlık görev süresi bitince atamadı ve başına işletmeci birini dekan yaptı. o yapı*** dekan çaplı biri değildi ama bu ayrı konu. bu niyazi orada öylece mosmor oturdu kaldı. hiç sesi çıkmadı. neden zirve üniversitesi bir fetö kurumuydu ve orası ilen yapı*** işbirliği vardı bu niyazi efendinin. ne için? para için tabi ki. buyrun itiraz edin. haydi.
 • mahir
  1 ay önce
  kendisine taleple gelenlere beni siyasilere aratın diyormuş bu rektör. al bakalım seni arar şimdi siyasiler. bak bir kızını doktoraya almak için iki paralık duruma düştün. niyazi oldun yani bir başka deyişle.
 • Zeynel
  1 ay önce
  Pes doğrusu. Gerçek dışı bilgilere ve temelsiz iddialara dayalı bir haber. Kamuoyunun bu tür haberlerle yanlış yönlendirilmesini şiddetle kınıyorum. Farklı bir konuda ortaya çıkan kavganın provokatif bir şekilde saptırılarak sunulması manidar bir gazetecilik örneği.
 • Zeynel
  1 ay önce
  Pes doğrusu. Gerçek dışı bilgilere ve temelsiz iddialara dayalı bir haber. Kamuoyunun bu tür haberlerle yanlış yönlendirilmesini şiddetle kınıyorum. Farklı bir konuda ortaya çıkan kavganın provokatif bir şekilde saptırılarak sunulması manidar bir gazetecilik örneği.
 • İmamoğlu
  1 ay önce
  Adamın hasıdır mahmut abi...
 • Mehmet
  1 ay önce
  Devlet adaletli olmalı.Merkezi sınavla alim olsa bunlar olmaz.E ozaman da siyasiler nal toplar.Yazik üreten gençlik kacoyor
 • Durmuş
  1 ay önce
  Böyle kafaya böyle traş. Rektöre bak, yaptığına bak. Atayanlara, referans o***lara tebrik mesajı yollamak gerek. Gitti durmuş geldi Niyazi.
 • ahmet şirin
  1 ay önce
  ne olacak ki, her yerde bunların üzerini kapatacak abileri var nasıl olsa, kimin umurunde nelerin olduğu veya gerçeğin ne olduğunun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bülent Arınç İstifa Etti
Bülent Arınç İstifa Etti
Kahramanmaraş iş adamlarının ve esnafının dikkatine
Kahramanmaraş iş adamlarının ve esnafının dikkatine