KSÜ’de Neler Oluyor? Üniversite Deneme Tahtası mı?

KSÜ'de Neler Oluyor? Üniversite Deneme Tahtası mı?

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) öğretim görevlisi iken yaklaşık 1 ay önce Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına getirilen Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, bugün yaşanan flaş bir gelişmeyle Tıp Fakültesi’nin yeni Dekanı oldu.

15 Ağustos 2019 - 15:56 - Güncelleme: 16 Ağustos 2019 - 23:57

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) öğretim görevlisi iken yaklaşık 1 ay önce Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına getirilen Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, bugün yaşanan flaş bir gelişmeyle Tıp Fakültesi’nin yeni Dekanı oldu.

KSÜ yönetimi tarafından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamile Gül’ün yerine Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu getirildi. KSÜ önceki dönem Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci döneminde Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, yeni Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın yönetimi tarafından bu görevinden alınmıştı. Prof. Dr. Niyazi Can ve yönetimi tarafından önerilen ve yaklaşık 1 ay önce Diş Hekimliği Fakültesi’ne yeniden Dekan olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu bugün alınan ani bir kararla Tıp Fakültesi Dekanlığına getirildi. Eski dekan Prof. Dr. Kamile Gül’ün ise akademisyen olarak üniversitedeki görevine devam edeceği öğrenildi.

KSÜ DENEME TAHTASI MI?

Üniversitede yaşanan bu ani görev değişiklikleri Kahramanmaraş halkının aklında soru işaretleri bıraktı. Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, madem Tıp Fakültesi Dekanlığına getirilecekti neden 1 ay önce getirilmedi? Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu’na gelene kadar üniversitede bu görevi daha iyi yürütecek akademisyenler değerlendirmeye alındı mı? Gerek Prof. Dr. Durmuş Deveci yönetimi gerekse Prof. Dr. Niyazi Can ve yönetiminin Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu’ndaki ısrarı neden? Özellikle Tıp Fakültesi’nde yaşanan eksikliklerin giderilmesi adına işinin ehli bir dekan neden getirilmiyor? Üniversite deneme tahtası mı ki; “sen gel, olmadı git” başka biri gelsin mantığında hareket ediliyor? Bu görev değişiklikleri üniversitede hakkaniyete dayalı adil bir sistemin hayata geçmediğini göstermiyor mu? Madem önceki dönem KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin ekibi başarısızdı; o halde Tıp Fakültesi’nin önceki dönem Başhekimi Doç. Dr. İsrafil Orhan ve önceki dönem Diş Hekimliği Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Perihan Öztürk neden KSÜ Tıp Fakültesi’nin yeni Dekan Yardımcıları oldu? Önceki dönemlerde bulundukları görevlerde üniversiteyi bir adım ileriye götüremeyen bu isimlerin yeniden görevlendirilmesiyle ne amaçlanıyor?

BEKERECİOĞLU’NU KİMLER YÜKSELTİYOR?

2012 yılında Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Başhekimi olarak 5 ay görev yaptıktan sonra Konya Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, 2016 yılının Mayıs ayında önceki dönem KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci ve yönetimi tarafından Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına getirildi. Yeni Rektör Prof. Niyazi Can döneminde dekanlıktan alınarak Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görevlendirildi. 11 Temmuz 2019 tarihinde Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı’na getirildi. Bugün ise üniversite yönetimi tarafından alınan bir kararla Tıp Fakültesi Dekanı olarak getirildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Niyazi f
    1 yıl önce
    Açıklaması basit Niyazi can yönetimi durmuş deveci yönetiminin devamıdır. Hiçbir farkı yoktur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Capital 500’deki Sanko Şirketleri
Capital 500’deki Sanko Şirketleri
Orman Yangınlarının Cezai Boyutu
Orman Yangınlarının Cezai Boyutu