Reklam
Koronavirüs salgını Kahramanmaraş’ta ev kiralarını da...

Koronavirüs salgını Kahramanmaraş’ta ev kiralarını da etkiledi!

GAYRİMENKUL sektörünün alım-satım platformu GABORAS, yaptığı araştırmayla 20 ildeki yeni konutların kira fiyatlarını mercek altına aldı.

12 Eylül 2020 - 09:39

2019 ve 2020 yılındaki fiyatların ele alındığı çalışmada Adana, Çanakkale, Mersin ve Kayseri’de kira fiyatlarında düşüşler yaşanırken, İzmir, Muğla ve Antalya’da yüzde 20’nin üzerinde artış görüldü.

Kahramanmaraş’ta ise koronavirüs ev kiralarını yüzde 10 civarında etkileyerek 700 liradan 800 liraya yükseldi.

Birçok alanı etkileyen pandeminin konut kiralarındaki değişiklikte de etkisi olduğunu söyleyen GABORAS CEO’su Kurtuluş Altun, “Yaptığımız çalışmada tatilcilerin yoğun, turist oranının yüksek olduğu bölgelerde konut kira fiyatları yükselişte iken, kırsal bölgelerde konut fiyatlarında düşüş yaşandığını tespit ettik. Pandemi etkisi ile üniversitelerin uzaktan eğitim sistemine geçmesinden dolayı kiralık ev arayışlarına rağbet olmaması da bir başka tespitimiz’’ diye konuştu.

Konya en az etkilenen il olurken Mardin 500 TL’den 600 TL civarına, Diyarbakır ve Malatya 600 TL’den 700 TL civarına, Samsun ve Kahramanmaraş 700 TL’den 800 TL civarına, Kocaeli 800 TL’den 900 TL civarına, Bursa ve Ankara ise 900 TL’den bin TL civarına, Gaziantep bin TL’den bin 100 TL civarına gelerek ortalama yüzde 10’luk artış gösteren iller oldu.

 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Ferhat b
  6 gün önce
  Böyle araştırma olmaz bence 4 aydır ev arıyorum 1300 e zar zor buldum evede benzemiyor bu insanların yüzünden sonumuz çok kötü
 • Mehmet turna
  1 hafta önce
  Kahramanmaraş da kiralar 1300tl ile 2500tl arası iyi arastirsinlar böyle fırsatçılari terörist diye yargilasinlar........
 • mfk
  1 hafta önce
  Ne u be Kardeşim. Ev foyatlarri da kiralar da en az p artti. Maraş halki dunyanin en firsatci insanlari olmus gormeyeli. Bunun bir bedeli olur. Bir kenara yazin bela yakindir.
 • Apydn
  1 hafta önce
  800 e bile yokki bence iyi incelensin
 • Mahrrr
  1 hafta önce
  Bu fırsatçıları Allaha havale ediyorum.1. Dereceden deprem bölgesi maraş ev fiyatlarıda kiralarda uçtu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ın Bir İlçesi Felaketi Yaşıyor: Bir Günde 100 Vaka
Kahramanmaraş’ın Bir İlçesi Felaketi Yaşıyor: Bir Günde 100...
Kahramanmaraş’ta 18 Mahallede Su Kesintisi Yapılacak
Kahramanmaraş’ta 18 Mahallede Su Kesintisi Yapılacak