Reklam
Korona Kahramanmaraş’ta Hava Kirliliğini Azalttı

Korona Kahramanmaraş'ta Hava Kirliliğini Azalttı

Covid-19 salgını kapsamında özellikle büyükşehirlerde nüfusun büyük bölümünün evde kalması ve trafiğe çıkan araç sayısının azalması, araçların yaydığı partikül madde ile azotdioksit kirliliğini önemli oranda azaltarak hava kalitesinin iyileşmesini sağladı.

07 Haziran 2020 - 21:31 - Güncelleme: 07 Haziran 2020 - 21:52

Kahramanmaraş’ın da araların da bulunduğu 31 şehrin havası korona dönemin de daha az kirlendi.

Türkiye'deki 31 ilin temiz hava eylem planlarının yenilenmesi ve bireysel farkındalığın artırılması için geçen yıl Konya, Kahramanmaraş, Sinop ve İzmir’de "Şehirlerde Hava Kalitesinin İyileştirilmesi ve Kamuoyu Farkındalığı Artırılması (City Air) Projesi" gerçekleştirilmişti. Proje kapsamında, hava kalitesi yönetimine ilişkin konuların; karar vericiler, belediyeler, çocuklar, kadınlar ve toplumun farklı seviyelerinde anlaşılması ve bu konuda farkındalığın artırılması için çalışmalar yapılıyor.

Projede; Aydın, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla, Uşak, Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Osmaniye, Amasya, Çorum, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Afyon, Aksaray, Antalya, Burdur, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Nevşehir ve Niğde illeri yer alıyor.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 1
    5 ay önce
    evet sanayi .trafik.ve suriyeliler den birde belediyenini site diplerine konan cop konteyner lerden kinageldi..biraz olsun rahatladikama tekrar baslarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dudak Dolgusu ile Daha Dolgun Dudaklar
Dudak Dolgusu ile Daha Dolgun Dudaklar
Dermapen Mucizesi İle Selülit Tedavisinde Devrim
Dermapen Mucizesi İle Selülit Tedavisinde Devrim