Reklam
Kipaş Kağıt’tan açıklama: Atılan çamur bize yapışmaz!

Kipaş Kağıt'tan açıklama: Atılan çamur bize yapışmaz!

Geçtiğimiz günlerde kötü niyetli ve kasıtlı olarak, Kipaş Holding’e bağlı Kipaş Kağıt fabrikası ile ilgili sosyal medyada gerçek dışı haberler paylaşılmıştır. Memleketimizin gurur kaynağı olan Kipaş Kağıt şirketinin Kılılı muhtarı ile sözde gazeteci kimliği ile haber yapan kişilerce itibarsızlaştırılması girişimleri Kahramanmaraş halkı tarafından tepki toplamıştır.

23 Eylül 2020 - 14:12 - Güncelleme: 23 Eylül 2020 - 17:04

Kurulduğu günden bu yana tekstil başta olmak üzere, enerji, çimento, kağıt, eğitim ve lojistik gibi birçokana sektörde faaliyet gösteren,on bine yakın istihdam sağlayan, İSO 500 sıralamasında birçok firmasıyla yer alan, yaptığı sosyal yatırımlarve teknolojik alt yapısı ile Türkiye ekonomisine katma değer kazandıran sadece ülkemizde değil Avrupa çapında isminden övgüyle söz ettiren Kipaş Holding’ e kasıtlı ve art niyetli olarak atılan mesnetsiz iftiraların sadece sahibini bağlayacağı herkes tarafından bilinmektedir.

Kipaş Holding Hukuk Müşaviri Av.Betül Kırmacı konuyla ilgili olarak;

”Kipaş Holding’den maddi menfaat elde etmek için organize ve planlı şekilde itibar suikastinde bulunanlar, mahalle sakinlerini kendi çıkarları doğrultusunda yanlış ve yalan beyanlarla yönlendiren kutsal muhtarlık görevini kişisel amaçları doğrultusunda kötüye kullanan muhtar Ali Bozdağ ve bu yolda işbirliği içinde bulunduğukişiler hakkında da Cumhuriyet Savcılığı nezdinde yasal işlemler başlatılmıştır. Hukuktan ve gerçeklerden uzak bu haberler karşısında tüm yasal haklarımızın sonunakadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.” demiştir.

Kipaş Kağıt Genel Müdürü AlaaddinYalçınözü konuyla ilgili olarak;

“Öncelikle medyada yayınlanan videoda gösterilen dere kılılı bölgesindeki başka sanayi kuruluşlarının ve türkoğlu ilçiesinin lağımlarının aktığı deredir. Bu dereye kipaş kağıt sanayi işletmeleri a.ş hiçbir şekilde deşarj yapmamaktadır. Kipaş kağıt sanayi olarak deşarj yerimiz doğrudan aksu nehridir ve tüm atık su sistemimiz çevre bakanlığı tarafından 7 gün 24 saat denetlenmektedir.görüntülerde başka işletmelere ait atık suların kasıtlı olarak kipaş kağıt’a aitmiş gibi gösterilmesi ilgililerin organize şekilde iftira ve firmamızı itibarsızlaştırma çabası içinde olduklarının kanıtıdır.

Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlattığı “Türkiye’de Ulusal Çevre Etiketinin Oluşturulması Projesinin” öncüsü olarak Türkiye’de ilk “Ulusal Eko Etiketli Üretim” sertifikası alarak holdingimizin çevreye duyarlılığını ispatlamıştır. Kipaş Kağıt İşletmelerimizin uyguladığı bu çevre politikasını hayata geçirmek ve belgelemek için, ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) Belgesinin alınması noktasında önemli yatırımlar yapılmıştır.En son olarak 10.03.2020 tarihli Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan yerinde denetim sonucu rapor hazırlanmıştır. Tesisimizde,13,500m3/gün kapasiteli Fiziksel + Biyolojik + Kimyasal arıtma bulunmaktadır.

Sonuç olarak; Kipaş Kağıt Sanayi İşletmeleri A.Ş.kuruluşundan bu yana Atık Su Arıtma sorumluluğunu tamamıyla yerine getirmiş, denetimlerden uygun rapor almıştır. 30 yıldır memleketimize hizmet eden Kipaş Holding halka malolmuş şirketler grubudur.

Maddi menfaat elde etmek için asılsız suçlama ve kişisel husumetlere dayalı yapılan iftira ve itibarsızlaştırma girişimleri sonrasında tarafımıza ulaşan birçok teşekkür telefonu ve ziyaretlerle bu haberlere en güzel cevabı veren saygıdeğer kahramanmaraş halkımıza gönülden teşekkür ederiz.”

 

 

YORUMLAR

 • 10 Yorum
 • Ali kurt
  1 ay önce
  Birde gidin turoglu lojistik merkezde cikan toza bakin sayin muhtarim bu ise bir el atarmisin devletin isletigi bir yerde bu tarz bir seye musade ediliyosa digerleri ne yapmasin
 • Mustafa
  1 ay önce
  Boş boş konuşmayın bir gün gelin o fabrikadan akan atık suyun yanından bi geçin tabi geçebilirsiniz, sizin fabrikaniz yüzünden aksuda balık kalmadı Allah sizi bildiği gibi yapsın.
 • ahmet
  1 ay önce
  gece kipaş fabrikasının kokusundan yatılmıyor türkoğlunda boş yapmayın hikaye okumayın..
 • Ömer Karaahmetoğlu
  1 ay önce
  Yaptığım yorum hala yayın***madı bekliyoruz
 • Hakan ardic
  1 ay önce
  Muhtar en güzelini yapmış büyüdüğü yeri ve seçmenlerini gorevinin gerektiği gibi savunmuş bunun karşılığında sizler valiyi dahi bir gecede tayinini cikarttirip usulsuzce işinize geldiği gibi yolunuza devam ederek yok ekonomi yok şu kadar işçi calistiriyoruz diyor ve muhtarla vatandaşı neredeyse menfaat çetesi kurmakla sucluyorsunuz Bu devran elbette donecek.
 • Ömer Karaahmetoğlu
  1 ay önce
  Bu tarafta işiniz iyi çamur attılar diye haber hazır k. Maraş halkından övgü almış kılılı mah. Halkından neden almıyorsunuz övgüyü ama Allah büyük illaki sizde birgün can vereceksiniz gerçek adalet hesap günü sizede sorulacak aldıgının maaşlar paralar size kar saglamayacak. Tek kaarınız milletin bedduası vebali olacak onun içinde bir belge alırsınız.saygıdeger çevre ve şehircilik müdürlüğü ve saygıdeğer avukatlar.
 • Bayram KILINÇ
  1 ay önce
  Kesin öyledir sütte leke var sizde yok siz çok temizdiniz.
 • Kılılıdan bir halk
  1 ay önce
  Kılıklı halkına \"rahatsız o*** tapuyu bana getirsin parasını alsın taşınsın gitsin \"diyen bir insan(!) Böyle ya*** haber yapmanız için nekadar para vermiştir allah bilir. Allah alsın intikamını o halkın.
 • Ümit Dal
  1 ay önce
  Hafta sonları kılılı Mahallesi\'nde bulunan babamın evine gidiyoruz, ancak kipas kağıt yüzünden balkonda oturmaya hasret kaldık, kokudan nefes almakta güçlük çekiyoruz
 • Bilal
  1 ay önce
  U*** adamlar dereye boşaltırken videoya çekiyorlar.birde direk aksu ya boşaltıyoruz diyorsunuz.sizin iş muaviyenin devr hikayesine benziyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta ahşaptan tarihi yaşatılıyor
Kahramanmaraş’ta ahşaptan tarihi yaşatılıyor
Yaylacıların yeni gözdesi ‘Yavşan’
Yaylacıların yeni gözdesi ‘Yavşan’