Kervancıoğlu: KOBİ destek paketini destekliyoruz

Kervancıoğlu: KOBİ destek paketini destekliyoruz

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçtiğimi günlerde açıkladığı KOBİ ve işletmelere yönelik açıkladığı destek paketi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kervancıoğlu, KOBİ desteğinin Türkiye ekonomisine can suyu gibi geleceğini dile getirdi.

13 Haziran 2019 - 14:02

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Kervancıoğlu, Bakan Albayrak’ın açıkladığı KOBİ ve işletmelere yönelik açıkladığı destek paketine ilişkin değerlendirmede bulundu. Ekonomideki aldatmacalara aldanmadan yoluna devam eden KOBİ’lere sağlanacak her türlü desteğin arkasında olduklarını ifade eden Kervancıoğlu, “KOBİ’lerimize sunulacak 25 milyar TL’lik destek, Türkiye ekonomisi için can suyu niteliği taşıyor” dedi.

“KOBİ’lere destek işsizliği azaltır”

Hazine Bakanı Albayrak’ın açıkladığı destek paketinin arkasında olduğunu aktaran MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı, “KOBİ’lerimizin finansman yükünün azaltılmasıyla; 2019 yılının ilk çeyreğinde yıllık bazda yüzde 13 oranında azalan yeni yatırımların yeniden ivme kazanacağına ve Şubat ayı itibariyle yüzde 14,7 seviyesine ulaşan işsizlik oranının çok daha makul düzeylere çekileceğine inanıyoruz. Buna ek olarak, yılın son çeyreği itibariyle mevcut pozisyonundan çok daha alt seviyelerde gerçekleşeceğini tahmin ettiğimiz tüketici fiyatlarındaki artışla birlikte; KOBİ’lere sağlanacak olan kredilerin maliyetlerinin enflasyona endekslenmesi, desteklerden yararlanan işletmelerimiz için ciddi bir avantaj oluşturacaktır” diye konuştu.

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lezzet tutkunları için gurme rotaları
Lezzet tutkunları için gurme rotaları
TİM’den Barış Pınarı Harekatı’na destek
TİM’den Barış Pınarı Harekatı’na destek