Reklam
Karacasu Kampüsü kapatıldı!

Karacasu Kampüsü kapatıldı!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, bugün bir basın açıklaması yayımlayarak Karacasu Kampüsü’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin durdurulduğunu, buradaki öğrencilerin Avşar Kampüsü’nde belirlenen binalara taşındığını belirtti.

04 Mart 2020 - 14:38 - Güncelleme: 04 Mart 2020 - 16:21

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, bugün bir basın açıklaması yayımlayarak Karacasu Kampüsü’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin durdurulduğunu, buradaki öğrencilerin Avşar Kampüsü’nde belirlenen binalara taşındığını belirtti.

Çürük raporu olduğu halde eğitim ve öğretime devam edilen KSÜ Karacasu Kampüsü en son geçtiğimiz ay içinde öğrencilerin boykotuyla ülke gündemine oturmuştu. Öğrencilerin feryadına üniversite yönetimi sessiz kalmadı.

Bugün KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can tarafından yapılan açıklamada; “Karacasu Yerleşkemizde deprem riski minimum düzeyde olan tek katlı prefabrik yapılarda atölye dersleri gören birkaç bölüm ve program haricinde tüm bölümleri Avşar Yerleşkemize taşımış bulunmaktayız” denildi.

İşte Rektör Can’ın o açıklaması:

Malumunuz olduğu üzere Kahramanmaraş’ımız coğrafi konumu itibariyle deprem riski olan bir bölgede yer almaktadır. Üniversitemiz Karacasu Yerleşkesinde bulunan binalarımızın da “Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmelik”lerden önce inşa edildiği için bu riskten etkilenme ihtimali bulunmaktadır. Daha evvel düzenlediğimiz basın toplantısında bu sorunun çözümüne yönelik yaptığımız çalışmalardan ve atacağımız adımlardan bahsetmiştik. Bu basın toplantısını da hem konu ile ilgili yeni gelişmeleri hem de sorunun geçici çözümlerini kamuoyuyla paylaşmak adına düzenleme ihtiyacı hissettik.

Göreve başladığımız günden beri bu konu ile ilgili azami hassasiyet gösterdik ve göstermeye de devam ediyoruz. Gerekli yatırımların yapılması ve yeterli bütçenin konulması için Ankara’ya her gittiğimizde devletimizin konu ile ilgili yetkilileriyle istişareler ettik ve Kahramanmaraş’ımızın deprem riski olan bölgesindeki yüksekokullarımızın durumu hakkında açıklamalarda bulunduk. Hükümet yetkilileri de her zaman olduğu gibi gereken her türlü desteğin 2020-2021 yılı içerisinde de verileceğini ifade edip konu ile yakından alakadar oldular.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak evlatlarımızın yetişmesi noktasında mevcut imkânlarımız dâhilinde en yüksek verimliliği ortaya çıkarmanın gayreti içerisindeyiz ve bu imkânların daha da genişlemesi için azami çaba göstermekteyiz. Öğrencilerimizin üniversite tahsillerini en sıhhatli şekilde tamamlamaları, bu süre içerisinde herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.

Bu doğrultuda Karacasu Yerleşkemizde bulunan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzla ilgili ihale işlemleri tamamlandıktan sonra Avşar Yerleşkemizde yeni binalarımızın temelleri atılacaktır. İnşaatlarımızın tamamlanma süreci içerisinde ise öğrencilerimiz eğitimlerini Avşar Yerleşkemizde sürdürecektir. Karacasu Yerleşkemizde deprem riski minimum düzeyde olan tek katlı prefabrik yapılarda atölye dersleri gören birkaç bölüm ve program haricinde tüm bölümleri Avşar Yerleşkemize taşımış bulunmaktayız. 02.03.2020 Pazartesi günü itibariyle Avşar Yerleşkemiz bünyesinde belirlediğimiz fakültelerin dersliklerinde eğitim-öğretime başlanmıştır. Dolayısıyla riskli binalarda eğitim-öğretim faaliyetleri durdurulmuştur.

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Rümeysa
    3 hafta önce
    Herkes taşınmadı yani tamamen kapanmadı kampüs biz belirli bölümler kaldık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ünal Ateş: Kamu Spotları Yerel Basına İlan Reklam Olarak Verilsin
Ünal Ateş: Kamu Spotları Yerel Basına İlan Reklam Olarak...
KMTSO’dan Kampanyaya 250 Bin Lira Destek
KMTSO’dan Kampanyaya 250 Bin Lira Destek