Reklam
Kantincilerle İdarecilerin İstişareleri Başladı

Kantincilerle İdarecilerin İstişareleri Başladı

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde çeşitli okullarda görev yapan kantinciler, Sağlıklı Yaşam ve Kantinciler Derneği ile Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte organize ettiği tanışma ve istişare toplantısında bir araya geldi.

18 Şubat 2019 - 16:46

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde çeşitli okullarda görev yapan kantinciler, Sağlıklı Yaşam ve Kantinciler Derneği ile Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte organize ettiği tanışma ve istişare toplantısında bir araya geldi.

Sağlıklı Yaşam ve Kantinciler Derneği Başkanı Abdulkadir Gülmez ve Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt başkanlığında gerçekleşen istişare toplantısına Dulkadiroğlu ilçesinde görev yapan kantinci esnafı katıldı.

Toplantıda; kantinci esnafının ihtiyaç ve beklentileri ile talepleri konuşuldu.

Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt, kantincilerin, okulların vazgeçilmez emektarları olduğunu söyledi. Kurt, “Kantincilerimiz, okullarımızın olmazsa olmazıdır. Çünkü onlar, evdeki anne-babanın üstlendiği misyonun bir kısmını okullarda öğrencilerimiz için taşıyorlar. Kantinlerde çalışan arkadaşlarımızın da tamamı okul ortamında çalışacak standartlara uygun. Gerek kılık ve kıyafeti gerekse öğrencilerle konuşacak diksiyon ve üsluba sahipler. Kantincilerimiz ve okul idarecilerimiz arasında uyumlu bir çalışma yürütülmesi için elimizden geleni yapacağız. Kantincilerimizin bir araya gelerek Sağlıklı Yaşam ve Kantinciler Derneği’ni kurmaları çok iyi oldu. Biz, bugün kantinci esnafımız ve dernek üyelerimizle tanışma toplantısı yaptık. Dilerim bu toplantılar belirli aralıklarla devam eder” dedi.

GÜLMEZ: KANTİNCİ ESNAFI EĞİTİM BİR PARÇASIDIR!

Kantinci esnafının eğitimin bir parçası olduğunu ve eğitimin içerisinde önemli bir rol üstlendiğini belirten Sağlıklı Yaşam ve Kantinciler Derneği Başkanı Abdulkadir Gülmez, şu açıklamalarda bulundu: “Biz, yeri geldiğinde okullarda çocukların dert babası oluyoruz. Yeri geldiğinde ağabeylik, ablalık yapıyoruz. Okul idarecileriyle istişare ederek üzerimize düşen bir vazife olduğu zaman sorumluluktan kaçmıyoruz. Öğrencilerin okuldaki süreleri içerisinde ahlakından, edebinden, davranışlarından kendimizi sorumlu hissediyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi noktasında kendimiz sorumlu hissediyoruz. Sağlıklı, hijyenik bir ortam oluşturmak için çok duyarlı olmalıyız. Öğrencilerimizin sağlığını, kendi evladımızın sağlığından farklı görmüyoruz.”

Öğrencilere verdikleri ürünlerin kalitesinden tutun da son kullanma tarihine kadar her konuda hassasiyetle görevlerini yaptıklarını kaydeden Gülmez, şöyle konuştu: “Kantinciler olarak ciddi bilinç ve özveriyle hareket ediyoruz. Kantincilerin önce kendilerini eğitimin bir parçası olduklarına inanması gerekiyor. Okul idarecilerine ve eğitim neferlerine karşılıklı saygı çerçevesinde tavır ve davranışlarda bulunmaları gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca okul idarecilerimizin de aynı saygı ve hassasiyet içerisinde bulunmalarını arzu ediyoruz. Bu noktada değerli müdürümüzün bize kapısını açması, bu toplantının tertip edilmesi bize karşı duyarlığı noktasında çok önemli.  Ben Sayın Müdürümüze teşekkür ediyorum. İdarecilerimiz bizi ciddiye alır bize saygı duyarsa; biz kendi mesleğimize saygımızı çok daha üst düzey noktalara çıkartırız. Bu toplantıların aralıklarla devam etmesini, kantinci kardeşlerimizin dertlerini dinleyerek onların sıkıntılarını gidermek noktasında çaba içerisinde olacağız.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pazarcık'ta Tren Kazası
Pazarcık'ta Tren Kazası
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Restoran Ve Kafeler Açılıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Restoran Ve Kafeler Açılıyor