Reklam
Kamil Dalkara, Ali Öztunç’a Dava Açtı

Kamil Dalkara, Ali Öztunç’a Dava Açtı

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Demokratik Sol Parti’den (DSP) Pazarcık Belediye Başkan Adayı olan Kamil Dalkara, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a dava açtı.

17 Haziran 2019 - 19:30

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Demokratik Sol Parti’den (DSP) Pazarcık Belediye Başkan Adayı olan Kamil Dalkara, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a dava açtı.

Bu söylemler üzerine DSP Belediye Başkan Adayı Kamil Dalkara avukatı Hüseyin Göksel aracılığı ile Pazarcık Adliyesi’ne giderek kendisi hakkında asılsız itham ve söylemlerde bulunduğu gerekçesiyle CHP Milletvekili Ali Öztunç hakkında suç duyurusunda bulundu.

Pazarcık eski Belediye Başkanı ve DSP Pazarcık Belediye Başkan Adayı Kamil Dalkara, CHP Milletvekili Ali Öztunç’un kendisi hakkında AKP’den para aldığı iddiasında bulunarak halkı kandırdığı iddiasıyla dava açtı.

Avukatı Hüseyin Göksel aracılığıyla Pazarcık Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Kamil Dalkara, Milletvekili Ali Öztunç’un seçim sürecinde dile getirdiği iddiaları Ramazan Bayramı ziyaretinde de sürdürdüğünü belirterek, bir milletvekiline yakışmayacak tavır sergilemesini kabullenemeyeceklerini ifade etti.

Kamil Dalkara’nın Avukatı Hüseyin Göksel ise konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Milletvekili Ali Öztunç’un hakaretleri dolayısıyla Pazarcık Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyusunda bulunduk. Pazarcık’ta Belediye Başkanlığı görevini yapmış ve bir dönem Kahramanmaraş’ta milletvekili adayı gösterilmiş il genelinde bilinen ve sevilen özellikle Pazarcık’ta siyasi bir lider, bir figür haline gelmiş Kamil Dalkara’ya yönelik soyut isnatlarda bulunmuştur.”

Göksel, Milletvekili Öztunç’un; “Bana dava açması için söylüyorum. AK Parti’den para aldılar. Kanıtları bana dava açarsa çıkaracağım. Eğer dava açarsa rezil olacak bundan dolayı dava açmıyor. Bizi parçalayıp bölmek için bedel karşılığında aday olmuştur. DSP’nin Adayı AK Partinin tavşan adayıdır. Gitsin para aldığı AKP’de siyaset yapsın” şeklinde beyanda bulunduğunu öne sürdü.

Av. Hüseyin Göksel, son olarak şunları söyledi: “Parti teşkilatı içinde yaptığı bu konuşmada yıllardır siyasi çizgisi ve ilkeleri belli olan bir siyasetçinin toplum içindeki itibarına gölge düşürmek ve fertler nezdindeki saygınlığını kaybettirmek maksadı ile söylenmiştir. İki farklı, zıt siyasi görüşe sahip partiler arasında (AKP-DSP) sırf CHP adayına seçim kaybettirmek için rüşvet aldığı iddiası müvekkilimizi ve sevenlerini de derinden üzmekte ve zan altında bırakmaktadır.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yalanmı
    1 yıl önce
    Çok güldüm şu milletin düştüğü hale bak memleket kemal sunal 'ın davacıyım filmine döndü haydi bir iki bir iki davacılar kalmasın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Koronavirüsten Ölen Doktorun Babası Taburcu Edildi
Kahramanmaraş’ta Koronavirüsten Ölen Doktorun Babası Taburcu...
Elbistan’da Halk Otobüsünde Koronavirüs Paniği “Hastaneden Kaçtım” Diyince
Elbistan’da Halk Otobüsünde Koronavirüs Paniği “Hastaneden...