Kale tartışmalarına son noktayı Turizm İl Müdürü koydu

Kale tartışmalarına son noktayı Turizm İl Müdürü koydu

Kahramanmaraş Kalesi’nde yaklaşık 3 yıl önce başlayan restorasyon çalışmalarının halen sona ermemesi ve kale kapısının ziyaretçilere kapalı olması birçok dedikodulara yol açmış, bu durum vatandaşların tepkisini çekmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından kale tartışmalarına birinci ağızdan açıklama geldi. Kahramanmaraş Turizm İl Müdürü Seydihan Küçükdağlı, “Kalede şu anda olumsuz bir durum yok” dedi.

17 Temmuz 2019 - 18:49 - Güncelleme: 17 Temmuz 2019 - 19:02

Kahramanmaraş’ın turizm açısından en önemli yerlerinden biri olan Kahramanmaraş Kalesi’nin yaklaşık 3 yıldır kapalı olması, çeşitli dedikoduların ortaya çıkmasına neden oldu. Geride bıraktığımız yıllarda açılması planlanan ancak halen kapalı olan Kahramanmaraş Kalesi’nin durumu vatandaşları oldukça kızdırmıştı. Çıkan dedikoduların ardından Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Maraş Ana Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Küçükdağlı, “Kalenin surları Bakanlığımızın destekleri sonrasında çalışmaları tamamladı. Büyükşehir belediyesi ile çalışmaları gerçekleştirdik. Kalede çevre düzenlemesi yapıldı ve yeniden hizmete devam edecek. Kalemizde altyapı ve teknik çalışmaları devam ediyor. İnşallah kısa zaman içerisinde gerekli teknik çalışmalarımız tamamlanınca Kahramanmaraş Kalesi hizmet vermeye devam edecek. Şu anda olumsuz bir şey yok” diye konuştu.

“Çıkan dedikodular tamamen asılsız”

Kahramanmaraş Kalesi hakkında çıkan dedikodulara cevap veren Turizm İl Müdürü Küçükdağlı, şunları dile getirdi: “Kahramanmaraş Kalesi’nde kaçak kazı yapılması ve buna bağlı olarak da hazine arama çalışmaları haberleri gerçeği yansıtmıyor. Zaten kalede şu anda Büyükşehir Belediyesi’nin güvenlik personelleri oranın güvenliğini sağlamaya devam ediyorlar. Kalenin her tarafında kamera sistemi kurulmuş vaziyette ve restorasyon çalışmaları devam ediyor. Kalemiz bilindiği gibi şehrin tam ortasında ve şehrin ortasında kazı yapılması mümkün değil. Yani Kahramanmaraş Kalesi’nde hazine aranıyor cinsinden çıkan haberler tamamen asılsızdır.”

Reklam

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Saim GÜMÜŞKILIÇ
  4 ay önce
  İnanmıyorum Seydi KÜÇÜKDAĞLI seni bu isimle tanıdığım için böyle sesleniyorum 3 yıllık neyi varda bu kadar uzadı onu bir zahmet açıkla, ayrıca zeugma ların yani taban resimleri daha ne zamana kadar evlerin altından çıkaracaksınız.
 • Fatih
  4 ay önce
  Kaleden koli koli giden şeyler ne ..
 • R yücel
  4 ay önce
  O zaman ni ye bitmiyor bu restore
 • Xxx
  4 ay önce
  Tabi olumsuz durum olmaz bu zamana kadar giden gitmiştir
 • Ahmet
  4 ay önce
  Kaleden koli koli gidenler varken ses çıkarmayan zihniyet kendi cebiniz dolarken milletin ve kendi geleceginizin goturuldugunu unutmayın kuldan utanmiyorsunuz Allah'tan korkun
 • Ahmet
  4 ay önce
  Kaleden koli koli gidenler varken ses çıkarmayan zihniyet kendi cebiniz dolarken milletin ve kendi geleceginizin goturuldugunu unutmayın kuldan utanmiyorsunuz Allah\'tan korkun
 • Genc alperen
  4 ay önce
  birakin ya***i 3 yilda o kale sokulup bastan yapilir sen iyi kazdir sanada pay dussun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yemeğin Ardından Karın Ağrısı Başlıyorsa…
Yemeğin Ardından Karın Ağrısı Başlıyorsa…
Türkiye’nin Yeni Genç Sesi Baran Sertkaya’nın İlk Sıngle’ı Piyasada
Türkiye’nin Yeni Genç Sesi Baran Sertkaya’nın İlk...