Reklam
Kahramanmaraşlı Zeynep İçin Akıl Almaz İfadeler “Gayrimeşru...

Kahramanmaraşlı Zeynep İçin Akıl Almaz İfadeler “Gayrimeşru Yaşantısı İçinde Geçen Bir Ölüm Hikayesi”

Ak Partili İBB ve Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Hamdullah Arvas'ın, Zeynep Şenpınar cinayetine ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yorumlar tepki çekti.

26 Mayıs 2020 - 10:53

Arvas, "Özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi. Sizce bu tesadüf mü, yoksa maksatlı yapılan bir algı yönetimi mi? Edep yahu” ifadelerini kullandı. Arvas, kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi için imzalanan İstanbul Sözleşmesi'ne de tepki göstermişti.


Ak Parti’nin  İBB ve Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Hamdullah Arvas, Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

Zeynep Şenpınar’ın öldürülme sebebinin kişisel yaşantısı olduğunu iddia eden Arvas, “Dikkat edin son yıllarda soysal medyada özellikle Zeynep Şenpınar benzeri kadın ölümleri gündeme getiriliyor. Hikaye aynı; özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi. Sizce bu tesadüf mü, yoksa maksatlı yapılan bir algı yönetimi mi? Edep yahu” ifadelerini kullandı.


“BİR KADIN KATİLİNDEN FARKI YOKTUR”

Arvas’ın ifadelerine feminist Avukat Feyza Altun da Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Altun, “Bu insanlar yönetimde söz alıyorlar. Belediye başkan yardımcılığı döneminde belediyeden yardım isteyen kim bilir kaç kadını ‘gayrimeşru’ diye yaftalayıp sırtını döndü. Özgürlük düşkünü gayrimeşru diyerek bir cinayeti meşrulaştıran kafanın bir kadın katilinden farkı yoktur gözümde” ifadelerini kullandı

NE OLMUŞTU?

Muğla’da yaşayan Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden geçen yıl mezun olan Zeynep Şenpınar, milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 112 salih
  3 ay önce
  Doğruya doğru değil efendi, bir insanın katledilmesinin hiç bir sebebi olamaz, inanıyorsanız eğer Allahın verdiği canı Allah alır, ateş düştüğü yeri yakar, kınamayın başınıza gelmesin
 • İllegal kadın olmamalı.
  3 ay önce
  Doğruya doğru.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pazarcık’ta Arkeolojik Kazılar Başlıyor
Pazarcık’ta Arkeolojik Kazılar Başlıyor
Kahramanmaraşspor'da 3 kişi de koronavirüs çıktı
Kahramanmaraşspor'da 3 kişi de koronavirüs çıktı