Kahramanmaraşlı öğrenciler eğitimde fırsat eşitliği istiyor

Kahramanmaraşlı öğrenciler eğitimde fırsat eşitliği istiyor

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesine bağlı Kavaktepe mahallesinde yaşayan çocuklar internet erişimi olmadığı için büyük sorunlar yaşıyor.

18 Ekim 2020 - 09:51 - Güncelleme: 18 Ekim 2020 - 09:58

Milli Eğitim Bakanlığı’na seslenen üniversite öğrencisi Hamza Güneşli, köyün alt yapısal olarak interneti olmadığını bunun yanı sıra telefonların da çekmediğini söyledi.

Öğrencilerin online eğitimleri yapamadıklarını anlatan Hamza Güneşli “Bu sorunları gidermek adına ilçe milli eğitim müdürlüğüne gittik. Oradaki yetkililerle görüştük. Bize kırsal bölgeler için EBA eğitim aracı göndereceklerini söylediler. Yalnız bu eğitim aracı haftada sadece 4 saat eğitim verecekmiş. Diğer taraftan şehirdeki öğrencilere bakıyorsun, merkeze yakın mahallelerdeki öğrenciler hemen hergün online eğitimden faydalanıyor. İş adamların yada maddi imkanı iyi olan insanların çocukları dershane yada özel eğitimlerden faydalanabiliyor. Ama kırsal kesimin çocukları en ufak bir online eğitimden bir mahrum kalıyorlar. Bu çocukların da hayalleri var “dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet YILMAZ
    6 ay önce
    Habere konu köyümüzde yeterli sayıda öğrenci olmadığından okulu kapalı o*** bir köyümüz. Öğrencilerimiz taşıma marifetiyle yakın bir köy o*** türkören köyü ilkokulu/ortaokuluna geliyorlar ve şu an haftanın 5 günü yüz yüze eğitim görüyorlar zannedersem bu haber görüntüsü daha önce çekilmiş.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta uzun namlulu silah ele geçirildi
Kahramanmaraş’ta uzun namlulu silah ele geçirildi
Konya, Savunma Sanayinin Merkezi Olma Yolunda
Konya, Savunma Sanayinin Merkezi Olma Yolunda