Kahramanmaraşlı Genç Sanatçının Şarkısı 300 Milyon Kez...

Kahramanmaraşlı Genç Sanatçının Şarkısı 300 Milyon Kez Dinlendi

Kahramanmaraşlı genç yıldız Sena Şener’in şarkısı 300 milyon kişi tarafından dinlendi. 30’a yakın ülkeden konser teklifleri alan Sena Şener, “Asla istemediğim bir şarkıyı çıkarmam” ifadesini kullandı.

03 Mart 2020 - 17:31

Kahramanmaraşlı genç yıldız Sena Şener’in şarkısı 300 milyon kişi tarafından dinlendi. 30’a yakın ülkeden konser teklifleri alan Sena Şener,  “Asla istemediğim bir şarkıyı çıkarmam” ifadesini kullandı.

Kıvır kıvır saçları gibi müziğini de özgür bırakmış Sena Şener. Dokuz yaşında eline aldığı gitarı yakın arkadaşı olmuş. 15 yaşından itibaren odasında tek başına yazdığı şarkılardan oluşan ilk albümünde kalıplara bağlı kalmadan özgün bir iş ortaya çıkarıyor. Müzik dünyası onu müziğin küçük asi kızı olarak tanıyor. Haklılar da... Ama bu asiliğe eşlik eden bir sakinlik de var ki, o da karşısına geçtiğinizde size huzur veriyor. Kendisiyle yeni albümü İnsan Gelir İnsan Geçer'i konuşmak için Kadıköy'de prova yaptığı müzik stüdyosunda buluştuk. Ve o huzurdan payımıza düşenin keyfini çıkardık.

- DJ prodüktör Mahmut Orhan'la yaptığınız Feel parçası 300 milyondan fazla kez dinlendi. Size orada parlak, ışıklı bir yol açılmıştı. Ama siz dediniz ki "Bir dakika, o yol dursun, ben kendi çizdiğim yoldan gideceğim." Neden?
- İnsanlar genelde bunu algılamakta zorluk çekiyor. Fırsatı değerlendiremediğimi düşünüyorlar. Oysa ki baştan beri elektronik dans müziği yapmak hiç aklımda yoktu. Ama o zamanlar insanlara ulaşma isteğim vardı. Mahmut'la bir şarkı yapsak ne kadar güzel olur diye düşündük. Çok da büyük bir şarkı oldu. Sonrasında inanamazsınız, 20-30 ülkeden konser teklifi aldım. Ama oralara gidip kulüplerde Feel'i söyleyip sonra cover yapmak bana göre değildi. Benim tarzım, içimdeki doğal akış o değil... Bu arada Mahmut'la yakın arkadaşız. Birlikte yine çalışırız.

- Zor yolu seçtin. Peki çizdiğin yolda seni neler endişelendiriyor?
- Gelecek kaygısı elbette bende de var. Bu parayla ilgili bir kaygı değil. Müziğimi ne kadar, nerede, nasıl özgürlüğümü muhafaza ederek paylaşırım sorusu benim için önemli. Şu an çalıştığım şirket beni özgür bırakıyor. Hatta beni asi kız olarak biliyorlar. Asla istemediğim bir şarkıyı çıkarmam. Bu özgürlüğü muhafaza etmek için belli bir gücünüzün olması gerekiyor. Bunun için her şeyimi vermeye hazırım.

- Peki heyecanlandıran ne oluyor?
- Instagram'da İngilizce bir şarkı paylaştığımda yabancı ülkelerden mesajlar geliyor. Bu da beni heyecanlandırıyor. Bu yüzden İngilizce şarkılarımı çıkarmayı bekliyorum. Aslında orası benim için tamamen belirsiz bir yol. Türkiye'de kimse oraya organik bir şekilde nasıl gideceğini bilmiyor. Hep büyük prodüktörler, büyük reklam şirketleri gerekiyormuş gibi geliyor insanlara. Ama öyle değil. Hatta o büyük şirketlerin yapay işleri bu organikle savaşamıyor. Adele organik bir proje örneğin...


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta aranan 54 kişi yakalandı
Kahramanmaraş’ta aranan 54 kişi yakalandı
Kahramanmaraş’ta iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 6 yaralı
Kahramanmaraş’ta iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 6 yaralı