Reklam
Kahramanmaraşlı Çiftçileri Sevindirecek Haber

Kahramanmaraşlı Çiftçileri Sevindirecek Haber

Tarım Bakanlığı tarafından üreticilere 50 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanımı sağlanacak. 50 bin üzeri kredilerde ise en az yüzde 50 oranında sübvanse edileceği duyuruldu. Düşük faizli kredi kullanım üst limiti ise 2,5 milyon TL olarak belirlendi.

25 Mart 2020 - 15:19

Tarım Bakanlığı tarafından üreticilere 50 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanımı sağlanacak.

50 bin üzeri kredilerde ise en az yüzde 50 oranında sübvanse edileceği duyuruldu. Düşük faizli kredi kullanım üst limiti ise 2,5 milyon TL olarak belirlendi.

Yapılan açıklama da Kahramanmaraş’a 3 alan da destek sağlanacağı, bunların ise büyükbaş hayvan besiciliği, damızlık düve yetiştiriciliği ile küçükbaş hayvancılığı olarak ifade edildi.

Geleneksel hayvansal üretim yapan işletmelere 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi sağlanacağı dile getirildi.

 Çiftçiler Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden kullanacakları düşük faizli tarımsal yatırım ve işletme kredilerinde şartlar belli oldu.

Bu kapsam da destek alacak olan şehirler ise şöyle sıralandı:

Damızlık düve yetiştiriciliğinde, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Konya, Malatya, Muş, Osmaniye, Samsun, Sivas, Tunceli, Trabzon, Van, Yozgat,

Büyükbaş hayvan besiciliğinde, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Gaziantep, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Manisa, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Uşak, Şanlıurfa,

Küçükbaş hayvancılıkta, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bitlis, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Niğde, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat illerinde öncelikli bölge yatırımı kriterinden, atıl işletme alımı ve yurt içinde doğmuş olma şartı ile hayvan alımında, kendi yemini üreten/mera kullanan, organik/iyi tarım uygulamalarıyla uğraşan çiftçiler ile genç çiftçi ve kadın çiftçilerde üretim konuları için belirlenen taban indirim oranlarına ilave olarak, değişik oranlarda indirim uygulanacak.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Korona Virüsün En Fazla Olduğu Şehirleri Açıkladı
Sağlık Bakanı Korona Virüsün En Fazla Olduğu Şehirleri...
24 saatte hayatını kaybeden sayımız 63 yeni vaka sayısı 2.148
24 saatte hayatını kaybeden sayımız 63 yeni vaka sayısı 2.148