Kahramanmaraş Uyuma Senin Neyin Eksik

Kahramanmaraş Uyuma Senin Neyin Eksik

​​​​​​​Kahramanmaraş dışında birçok şehir istediği her şeyi hükümetten alıyor. Ancak hizmet noktasında Kahramanmaraş’ın boynu bükük. Kahramanmaraş, yetim!

03 Ağustos 2019 - 19:51

Kahramanmaraş dışında birçok şehir istediği her şeyi hükümetten alıyor. Ancak hizmet noktasında Kahramanmaraş’ın boynu bükük. Kahramanmaraş, yetim!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile Çorum'da bedelli askerlere yönelik acemi eğitim birliği kurulmasına karar verildi. Acemi Birliği’nin kurulmasıyla Çorum’a yıllık ortalama 36 bin asker gelecek. Askerlerin yemin törenlerine katılacak olan aileler de hesaba katıldığında şehir ekonomisine büyük katkı sağlaması kaçınılmaz.

Çorum için müjdeli haberi AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı verdi. Ahlatcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile bedelli acemi birliğinin hükümet programına dâhil edilerek açılış çalışmalarının başlatılacağını müjdeledi.

KAHRAMANMARAŞ’A NEDEN AÇILMIYOR?

Kahramanmaraş’a acemi birliği açılması konusu daha önce kamuoyunda dillendirilmişti. Ancak ne yerel yönetimler ne de milletvekilleri acemi birliği konusunun üzerinde hiç durmadı. Bu yönde herhangi bir girişim de olmayınca acemi birlikleri diğer şehirlere nasip oldu. Bedelli askerlik uygulamasının uzun yıllar devam edeceği göz önüne de alınırsa yeni acemi birliklerine ihtiyaç duyulacağından hiç şüphe yok. Kahramanmaraş siyasetinin konuyu acilen gündemlerine alıp bu yönde uğraş vermeleri şehrin faydasına olacak önemli bir gelişmedir.

 

Reklam

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • Fatih
  3 ay önce
  Maraş çantada keklik olunca ,nasıl İzmir zaten gavur hizmet alamiyorsa marasda tam zıt akıl ile alamıyor,siyasetin tabiatı bu,bunlara ucunu gostericin ama vermeyeceksin ,... O zaman hizmet gelir.
 • Halis Kulyu
  3 ay önce
  Fabrika ile askeri birliğin ne alakası var onu da bir açıklasan bizim gibi kara cahiller aydın***ırdık.
 • Kim o
  3 ay önce
  Biz oy veriyoruz, niye hizmet etsinler ki
 • Durdu Kalakenger
  3 ay önce
  Doymak bilmiyoruz Fabrikalar diğer askeri kışlalar Expo olacak ınşallah Kayak merkezimiz yapıldı Gezi a***larımız hızla yapılıyor Vs.daha niceleri Bırakın olmayan illere de bi şeyler yapılsın Sadece maraş degil türkiye kazansın olmazmi ..
 • Mehmet
  3 ay önce
  Köyün gibi olursan hizmet olmaz.Elbistan köy gibi ama oylar yine verilir
 • Evri46
  3 ay önce
  Kaderi kara kahramanmaraş.
 • Mithat
  3 ay önce
  Bu haberi yapam tam bir gerizekali corumda kax tane fabrika var ... Ve marasta kac tane fabrika var .. Ondan sonra bu haberi yapin marasin ne bir birlige nede destege ihtiyaci yokk...
 • Maraşprensi
  3 ay önce
  Kac tane fabrika varmis sen ve senin gibi böyle bilinçsiz düşünen cahiller yüzünden bir adım ilerleme olmuyor şehirde .asıl gerizekali sizlersiniz kusura bakmayın biraz geniş düşünün. Fazla mal göz çıkarmaz
 • Ömer
  3 ay önce
  Dogru yazmışın inşallah millet vekilleride okur
 • Mmöööö
  3 ay önce
  Haklısın gardaşım çünkü maraş enayi AKP zaten oy alıyo neden yatırım yapsınlarki
 • Şerife Erdoğan
  3 ay önce
  Nasıl olsa K. maraş dan oy geliyor diye düşünüyorlardır
 • Ayşe Ersoy
  3 ay önce
  K.maraş ın gelişmesi belediye başkanlarının aktif ve yeni projeler üreterek gençlerin ve kadınların ön p***da tutularak isdihdam sahaları oluşturulmalı maraşın insanı çalışkan üretime açık ama malesef elinden tutacak kimsesi yok sayın başkanım belediye binasından çıkıp şöyle bir bakmalısınız maraş ın ve insanlarınının nelere ihtiyacı var üçbeş kuruş hibe destek alıp iş yeri kuracağız diye binbir türlü evrak ve prosedür peşinde koşturarak olmaz bu işler bizden küçük yerler her konuda almış başını giderken maraş a yapılmaz bu maraş ın çok şeylere ihtiyacı var saygılar
 • Ökkeş
  3 ay önce
  Biz daha kaleyi açamıyoruz.vicadım hiç rahat değil.Reisi bitiriyorlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaderini Değiştiren Diş Hekimi Başkalarının Da Umudu Oldu
Kaderini Değiştiren Diş Hekimi Başkalarının Da Umudu Oldu
Muğlalı kadınlara kıl keçisi desteği
Muğlalı kadınlara kıl keçisi desteği