Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi YKS başarısını kutladı

Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi YKS başarısını kutladı

Kahramanmaraş’ta eğitim ve öğretim hayatına başarılı bir şekilde devam eden Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi, 2019 YKS sınavında yakaladığı başarıyı kutladı. Bu yıl gerçekleştirilen YKS sınavında Türkiye 112’ncisi ve Kahramanmaraş il birincisi olan Enes Karaca’nın yakaladığı başarı hakkında konuşan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, “Göğsümüzü kabartan Enes Karaca’yı ve tüm mezun öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve başarılarının artarak devamını diliyoruz” dedi.

23 Temmuz 2019 - 11:54

2019 YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi öğrencisi Enes Karaca, YKS sınavında Türkiye 112’ncisi ve Kahramanmaraş il birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

YKS sınavında yakalanan başarının ardından basın toplantısı düzenleyen Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zabun, Karaca’yı tebrik etti. Fen liselerinin teknoloji çağında oldukça önemli bir yerinin olduğunu ifade eden Zabun, konuşmasında “Bugün gerek devlet gerekse özel sektör bakımından mühendislik uygulamaları, AR-GE ve inovasyon çalışmaları kalkınmanın ve sosyal refahın stratejik unsuru olmuştur. Doğal olarak matematik ve fen alanlarında gereksinim duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi amacı ile kurulan fen liseleri, bu sürecin en önemli aktörlerinden birisi olmaktadır. 2015 yılında TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte açtığımız Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi bugüne kadar büyük başarılara imza atmış ve bu yıl da ilk mezunlarını vermiştir. Nitelikli eğitime ve başarıya odaklı çalışmalar sayesinde başarılı ve ufku geniş öğrencilerimizin tercih ettiği TOBB Fen Lisesi, artık il dışında okul arayışına girmeksizin öğrencilerimizin kendi şehrinde çok rahat bir şekilde kaliteli eğitim alması imkânını sağlamıştır. Okulumuz Türkiye’deki tüm liseler içerisinde 4 yılda sıralamasını sürekli yükselterek 60’ncı sıraya gelmiştir. Hedefi ise kısa zamanda ilk 30, daha ilerleyen yıllarda ise ilk 15 lise arasına girmektir. Bu yıl ilk mezunlarını verdiği okulumuz, YKS sonuçlarında beklenen başarıyı göstermiş ve eğitim kalitesi bakımından Kahramanmaraş’ın gururu olmuştur. YKS sayısal puan türünden okulumuz öğrenici Enes Karaca, Türkiye 112’ncisi ve Kahramanmaraş il birincisi olmuştur. Ayrıca birçok TOBB Fen Lisesi mezunu ilk bin, ilk 2 bin ve ilk 5 bin içerisine girerek Kahramanmaraş’ın eğitim başarısını yükseltmişlerdir. Bu itibarla başta göğsümüzü kabartan Enes Karaca’yı ve tüm mezun öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve başarılarının artarak devamını diliyoruz. Okulumuzun gösterdiği üstün başarıdan dolayı da okulumuz idarecilerine, öğretmenlerine ve velilere teşekkür ediyorum. Şunu çok iyi biliyoruz ki, dünya çapında üretim ve ihracat yapan Kahramanmaraş, bu başarılarla birlikte bir dünya kenti olarak Türkiye’nin kalkınmasına sağladığı hamleyi güçlendirecektir” sözlerini dile getirdi. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Yüzme Yarışları Yapıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Yüzme Yarışları Yapıldı
Akbolat: Ülkemize umut yeşertiyoruz!
Akbolat: Ülkemize umut yeşertiyoruz!