Reklam
Kahramanmaraş’taki Bu görüntüler Sonrası Ali Öztunç Harekete...

Kahramanmaraş'taki Bu görüntüler Sonrası Ali Öztunç Harekete Geçti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait barınakta, il genelinden toplanan hayvanların yetersiz personel nedeniyle bakımlarının yapılamadığı, çeşitli hastalıklardan ve gördükleri şiddet nedeniyle hayatlarını kaybettiği iddia ediliyor.

14 Ağustos 2020 - 09:43 - Güncelleme: 14 Ağustos 2020 - 10:02

İddialar ve sosyal medyaya düşen görüntülerin ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, soruşturma başlattığını duyurdu.

Olay sosyal medyada #kahramanmarastakatliamvar etiketi altında büyük tepki topladı.

BARINAĞA GİDECEĞİM

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise açıklamasında görüntülerin kabul edilemez olduğunu belirterek “Kahramanmaraş hayvan barınağı ile ilgili bu görüntülere sessiz kalamayız. Önümüzdeki hafta barınağa giderek bizzat yerinde inceleme yapacağım. Unutmayın hayvanları sevmeyenler insanları da sevemez. “dedi.

MAAŞIMI VERMEYE HAZIRIM

Öztunç açıklamasına şöyle devam etti: “Kahramanmaraş'taki hayvan katliamı ile ilgili belediye başkanı soruşturma başlattığını açıkladı.Yetmez başkan yetmez. barınağın iyilestirilmesi için gerekeni yapmalısın. Belediyenin parası yok diyorsan biz destek olalım. Ben maaşımı vermeye hazırım #kahramanmarastakatliamvar”

"KABUL EDİLEMEZ, SORUŞTURMA BAŞLATILDI"


Konuyla ilgili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör yaptığı paylaşımda;

"Sokak hayvanlarına yapılan kötü muamele hiç bir şart altında kabul edilemez. Bugün kamuoyuna yansıyan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimize dair iddialarla ilgili olarak geniş kapsamlı bir soruşturma başlattım. Sonuçları en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım."dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hollanda Büyükelçisi Kahramanmaraş’ta
Hollanda Büyükelçisi Kahramanmaraş’ta
Kahramanmaraş’ta Çocukların Ölümle Oyunu
Kahramanmaraş’ta Çocukların Ölümle Oyunu