Reklam
Kahramanmaraş’taki 2 Üniversitenin Öğrencilerine Ücretsiz...

Kahramanmaraş’taki 2 Üniversitenin Öğrencilerine Ücretsiz İnternet

YÖK Üniversite öğrencilerine 6 GB ücretsiz internet başvurusu kapsamında listeyi açıkladı. YÖK’ün açıkladığı listede Kahramanmaraş’ta bulunan 2 üniversite bulunuyor.

01 Mayıs 2020 - 17:27

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi öğrencilerine 6 GB internetin ücretsiz olarak verileceği kaydedildi.

Salgın nedeniyle uzaktan eğitim sürecine başlayan üniversite öğrencilerine internet desteği geliyor. Belirlenen Üniversitelerin öğrencilerine YÖK 6 GB ücretsiz internet verecek. Mobil operatörleri ile anlaşma sağlandı. Öğrenciler internet için başvurunun nereye ve nasıl yapılacağını araştırıyor.

YÖK tarafından açıklanan bilgiye göre uzaktan eğitim sürecine katılan öğrencilere 6 GB ücretsiz internet verilecek. YÖK, mobil operatörlerle bazı anlaşmalar yaptığını ve belirli platformlardan uzaktan eğitim gören üniversite öğrencilerinin bu programlarda kullanabileceği 6 GB internetin ücretsiz şekilde verileceğini açıkladı. Uzaktan eğitim süreci ile ilgili çalışmalara tam gaz devam edildiğini belirten YÖK, bu süreçte öğrencilerin yararlanabilmesi için ‘’YÖK Dersleri Platformu’’nun açıldığını ve hizmete sunulduğunu da belirtti. Üniversiteler ile ilgili içeriklere, mobil operatörleri tarafından verilecek olan 6 GB interneti kullanarak ulaşılabilecek. Uzaktan eğitime destek amaçlı birçok üniversitede yer alan öğrencilere internet verilecek. Çalışmaların devam edeceğinin altını çizen YÖK, sistemde yer alan üniversitelerin listesini de yayınladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elbistan'da bugün koronavirüsten ölenlerin sayısı 4'e yükseldi
Elbistan'da bugün koronavirüsten ölenlerin sayısı 4'e yükseldi
Benzin ve Motorine Peş Peşe Zam
Benzin ve Motorine Peş Peşe Zam