Kahramanmaraş’ta vatandaşlar TOKİ’nin yanlış mesajıyla...

Kahramanmaraş’ta vatandaşlar TOKİ'nin yanlış mesajıyla birkaç dakikalığına ev sahibi oldu

TOKİ’nin resmi internet sitesinden bazı vatandaşların cep telefonlarına ‘ev sahibi oldunuz’ şeklinde SMS gitmesi, telefon sahipleri tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Yaşanan olayın ardından TOKİ’den açıklama geldi ve atılan SMS’lerin sehven gönderildiğini açıkladı.

12 Nisan 2021 - 22:47

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan TOKİ, sehven mesaj gönderilen kişilere uyarıda bulunarak bilgi verdi. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş'ta vatandaşlara hak sahibi olduklarına dair gönderilen mesajların sehven olduğu belirtildi.

TOKİ’den yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımıza Kahramanmaraş ilinde asil hak sahibi olunduğuna dair mesajlar sehven gönderilmiş olup, mesaj ulaşan vatandaşlarımızın mesajı dikkate almamaları önemle rica olunur” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medyada olay oldu

Yaşanan yanlışlık sonrası Twitter’da kullanıcılar yaşanan durumu mizaha vurdu. Yaşanan aksaklık sonrası ortaya çıkan tebessüm ettiren yorumlar:

“6 gündür covid karantinası olarak çoluk çocuk evde bulunmaktayız, bize geçici mutluluğu yaşattığı için TOKİ ye Teşekkür ederim.”

“Sevgili Tokiciğim, adınıza dolandırıcılık yapılıyor ya da yapılmaya çalışılıyor. Ekteki mesaj bugün geldi. Bunu bildirmek için aradım ama ulaşamadığım numaralarınız da diğer ekte. İnşallah zarar gören olmaz. Telefonları açın bir zahmet!”

“Linke tıklamak gibi bit minnoşluk yaptım ama inşallah sıkıntı olmaz.”

“Bu hatanızı ancak İstanbul Avrupa yakasında 3+1 daire vererek telafi edebilirsiniz başka türlü ben anlamam Maraş’taki evimi isterim”

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi 5 Mayıs Ebeler Günü Bilgilendirmesi
KSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi 5 Mayıs Ebeler Günü...
KSÜ Tıp Fakültesi'nden Dünya Astım Günü Bilgilendirmesi
KSÜ Tıp Fakültesi'nden Dünya Astım Günü Bilgilendirmesi