Reklam
Kahramanmaraş’ta Üniversitelerden Uzaktan Eğitim Kararı

Kahramanmaraş'ta Üniversitelerden Uzaktan Eğitim Kararı

YÖK'ün aldığı karar sonrasında Devlet Üniversiteleri aldıkları kararları açıkladı.

14 Eylül 2020 - 09:07 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 09:44

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), 1 Ekim itibariyle her üniversitenin kendi eğitim-öğretim programını belirleyeceğini duyurmasının ardından üniversiteler programlarını ve eğitim modellerini açıklamaya başladı.

Kahramanmaraş’ta bulunan 2 üniversite de bu anlamda yeni kararlar aldı.

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi’nden yapılan açıklamada; "Üniversitemiz lisansüstü, lisans ve ön lisans eğitim programlarında yer alan tüm teorik ve uygulama derslerinin uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülmesine, karar verilmiştir" denildi. 

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ise uzaktan eğitim kararıyla ilgili şu açıklamalara yer verdi: "Tıp Fakültesi 4. ve 5. sınıf teorik derslerinin uzaktan, uygulama derslerinin ise seyreltilmiş gruplar halinde yüz yüze eğitim yöntemiyle yürütülmesine, Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencilerinin (intörn doktorların) eğitim programlarının KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde yüz yüze eğitim yöntemiyle yürütülmesine,Tıp Fakültesi 1. 2. ve 3. sınıflar ile Üniversitemizin zorunlu ve isteğe bağlı hazırlık, ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim programlarında yer alan tüm teorik ve uygulama derslerinin uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülmesine, Pandemi sürecinin seyri dikkate alınarak ve ihtiyaç duyulması halinde, dönem sonunda veya yaz döneminde, uzaktan eğitim yöntemiyle yapılan uygulama derslerine takviye olmak üzere kısa süreli yüz yüze fiili uygulama eğitiminin verilebilmesine karar verilmiştir."

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta ‘Bayrak’ olayının 101. yıl dönümüne özel ışık gösterisi
Kahramanmaraş’ta ‘Bayrak’ olayının 101. yıl dönümüne...
Kahramanmaraş Valiliği’nden Yeni Kararlar
Kahramanmaraş Valiliği’nden Yeni Kararlar