Reklam
Kahramanmaraş’ta Taş Köprü İçin İlginç Protesto!

Kahramanmaraş’ta Taş Köprü İçin İlginç Protesto!

Saadet Partisi Kahramanmaraş Gençlik Kolları tarafından son dönemlerde kirliliği ile gündeme gelen tarihi ‘taş köprü’ de bir basın açıklaması yapıldı.

27 Temmuz 2020 - 14:37

Basın açıklamasında bir gencin çöp poşetini giyerek taş köprüde kameralar karşısına geçmesi ise görenleri şaşırttı.

Saadet Partisi Kahramanmaraş Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Zor, yaptığı açıklamada taş köprünün kirletilmesinden duyulan rahatsızlığı dile getirdi.

Ahmet Zor “Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kahramanmaraşımız’da yüzlerce tarihi eser bulunuyor. Bu eserler şehir içi ve şehir dışı birçok ziyaretçi tarafından ilgi odağı olmuş durumda. Ancak ev sahibi olarak bir çok tarihi ve turistik bölgede misafirlerimize temiz bir ortam sunamamakta ve buna üzülmekteyiz. Bunlardan bir tanesi de ceyhan nehri üzerinde bulunan tarihi taş köprü. Köprü ve çevresi sürekli kirletilmekte ve gerektiği gibi temizlenmemektedir. Biz bu şehrin sakinleri olarak buranın tanıtılıp güzelleştirilip daha çok ziyaretçi çekmesini beklerken, çevre kirliliğinden dolayı kendi misafirlerimize bile gösteremez durumdayız. Böyle bir tarihi güzelliğin bu şekilde kirletilmesine ve sahipsiz kalmasına sessiz kalamayız. “dedi.


BELEDİYE YETKİLİLERİNE SESLENİYORUZ

Ahmet Zor, vatandaşlara ve belediye yetkililerine seslenerek “Buradan duyarlı vatandaşlarımıza ve belediye yetkililerine sesleniyoruz. Bu tarih bizim, bu şehir bizim bu güzellik bizim. bu değerlere hep birlikte sahip çıkmalıyız. Yetkililerimizi sadece şikâyet olduğu zaman değil, belirli bir düzende her zaman bu temizlik hizmetini yapmaya ve vatandaşlarımızı uyarmaya davet ediyoruz.

Biz Saadet Partisi Kahramanmaraş Gençlik Kolları olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada şehrimizin sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz. Bu şehir hepimizin, tarihimize, kültürel değerlerimize ve doğamıza her birlikte sahip çıkalım. “dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cafer
    2 hafta önce
    Bizim insanımızın zihniyeti yanlış yanında birşey götürüyorsan işi bittiğinde oraya atmayacaksin daha duyarlı olmalıyız hiç hoş bir görüntü değil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Babacan: ‘Ekibimiz krizi 3 ayda çözer’
Babacan: ‘Ekibimiz krizi 3 ayda çözer’
Kahramanmaraş’ta okullara güvenlik ve temizlik personeli alınacak
Kahramanmaraş’ta okullara güvenlik ve temizlik personeli...