Reklam
“Kahramanmaraş’ta Su Fiyatlarına Yüzde 50 İndirim...

“Kahramanmaraş’ta Su Fiyatlarına Yüzde 50 İndirim Yapılsın”

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis Başkanlığı'na sunulmak üzere bir dizi talepler içeren öneri sunuldu.

24 Kasım 2020 - 12:16

Kahramanmaraş’ta su faturalarının birim fiyatlarında ilk 6 ay İçin yüzde 50, sonrası için ise toplam yüzde 30 indirim yapılması talep edildi.

Verilen Teklifte şu ifadeler yer alıyor…

İnsanların alım güçlerinin düştüğü bu dönemde vatandaşlarımızın tamamının gelirinde daralmalar olmuştur. Covid-19 tehditi nedeni ile insanlar evlerine kapanmış, Cumhurbaşkanlığı kararı ile 20 yaş altına ve 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirilmiştir.

Bu zor günlerde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve Meclis Başkanı olarak

1 - Mevcut su faturaları için birim fiyatlarında ilk 6 ay İçin %50, sonrası için ise toplam %30 indirim yapılmasını,

2- Su faturaları ve belediyenin açtığı davalarda Büyükşehir Belediyesinin kazanmış olduğu mahkeme dosyalarınında belirlenen avukatlık ücretlerinin vatandaşa yansıtılmadan silinmesini,

3- Büyükşehir Belediyesinin su faturaları için açmış olduğu davalarda vatandaştan masraf alınmadan faizlerin tamamının silinmesi ve peşin ödeyeceklerde ise %50 indirim yapılmasını talep ederiz.

Ayrıca günümüzde pandemi koşullarında lokanta, restaurant-cafe ve benzeri iş yerleri dahil olmak üzere bir çok iş yeri kapasitesinin yarısı kadar çalışmak zorunda kalmıştır bu nedenle;

Esnaflardan alınan tabela ve reklam vergisinin geçmiş 9 ay ve gelecek 6 ay için alınmamasını, önümüzdeki 6 ay sonrasından başlamak üzere ödenmiş vergilerin mahsup edilerek yeniden hesaplanmasını yüce meclisinizden arz talep ederiz. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraşlı 2 kardeş 1 saat arayla hayatını kaybetti
Kahramanmaraşlı 2 kardeş 1 saat arayla hayatını kaybetti
Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Edip Kavga Ettiler: 187 Bin TL Ceza Yediler
Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Edip Kavga Ettiler: 187 Bin TL...