Reklam
Kahramanmaraş’ta Patronlar Koltuğuna Şahin Balcıoğlu Oturdu

Kahramanmaraş’ta Patronlar Koltuğuna Şahin Balcıoğlu Oturdu

Serdar Zabun, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunu Şahin Balcıoğlu’na devretti.

27 Nisan 2020 - 14:41

Kahramanmaraş’ta ‘patronlar koltuğu’ olarak adlandırılan KMTSO başkanlığında Serdar Zabun’un görev süresi dolarak yerine Balcıoğlu’nun geldiği öğrenildi. 

2 yıl önce dönüşümlü başkanlık modeliyle Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanlığı’na seçilen Serdar Zabun’un, 24 Nisan’da başkanlık süresi dolmuştu.  Alınan bilgiye göre Zabun görevini Şahin Balcıoğlu’na devretti.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclisi Başkanı Hanifi Öksüz, 24 Nisan 2018 tarihinde yaptığı açıklama da KMTSO Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı 2 yıl Serdar Zabun, 2 yıl da Şahin Balcıoğlu'nun yapacağını ve bunu da kura ile belirlediklerini açıklamıştı.

O dönem, seçim sürecinde KMTSO Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Serdar Zabun ile Şahin Balcıoğlu'nun talip olduğunu ifade eden Öksüz, şu açıklamayı yapmıştı:

"Ben de birçok arkadaşımla bir nabız yoklaması yaptım. Bunun üzerine birçok arkadaşımızla, şehrimizin duayenleriyle istişare ettim, sonunda kendileri de kabul etti sağ olsunlar. Sonra kendileri de bizi kırmadılar, 'Ben' demediler, 'Biz' dediler. Dolayısıyla, 2 yıl birisi, 2 yıl birisi bu 4 yıllık süreçte odamızı başkan olarak yönetecekler. Kura ile de tespit ettik; ilk 2 yıl Serdar Başkanımız bu göreve devam edecek, sonra da Şahin Başkanımız bu göreve devam edecek."

2 yıllık görev süresini tamamlanan Serdar Zabun görevi Şahin Balcıoğlu’na bıraktı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kararname Yayımlandı: Kahramanmaraş Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne Atama
Kararname Yayımlandı: Kahramanmaraş Gençlik ve Spor...
Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler
Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneler