Reklam
Kahramanmaraş’ta okullara güvenlik ve temizlik personeli...

Kahramanmaraş’ta okullara güvenlik ve temizlik personeli alınacak

İŞKUR Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında Kahramanmaraş’ta en az ilkokul mezunu güvenlik görevlisi, bakım, onarım ve temizlik alanında personel alımı yapacak.

10 Ağustos 2020 - 16:29

İŞKUR tarafından uzun süredir beklenen Toplum Yararına Programları (TYP) alımları başladı.

Başvurular bugün başladı ve 14 Ağustos’a kadar devam edecek. Başvurular İŞKUR gov.tr’den yada ALO 170 üzerinde yapılacak.

MEB HANGİ İLLERDE PERSONEL ALIMI YAPILIYOR?

Çorum, Elazığ, Bitlis, Düzce, Sinop, Aydın, Sakarya, Çankırı, Afyonkarahisar, Muş, Bingöl, Kahramanmaraş, Kars, Yalova, Çanakkale ve Bayburt

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Erkeklerde kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,  öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç), Kadınlarlarda ise 35 yaş üstü bireyler, engelliler, eski hükümlüler, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar. TYP’nin başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamaz. TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘’başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ ve ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’ yönünde de düzenlemeler getirilmiştir.

HAFTALIK ÇALIŞMA SAATLERİ

 TYP’de haftalık çalışma süresi kırk beş saattir.

KİMLER TYP’DEN YARARLANAMAZ?

- İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

 - Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

- Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

 Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz. - Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

MEB TYP İŞ İLANLARI https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'ta 9 ayda 72 orman yangını meydana geldi
Kahramanmaraş'ta 9 ayda 72 orman yangını meydana geldi
İşte Kahramanmaraş'ta barajların doluluk oranı
İşte Kahramanmaraş'ta barajların doluluk oranı