Reklam
Kahramanmaraş’ta öğrencilerde zehirlenme korkusu yaşandı

Kahramanmaraş'ta öğrencilerde zehirlenme korkusu yaşandı

Kahramanmaraş Osmangazi Ortaokulu’nda onlarca öğrencinin zehirlendiği ve olay yerine çok sayıda ambulans gönderildiği öğrenildi.

19 Aralık 2019 - 18:10 - Güncelleme: 19 Aralık 2019 - 21:00

Kahramanmaraş Osmangazi Ortaokulu’nda onlarca öğrencinin zehirlendiği haberi şehir genelinde büyük korku yarattı. Çocukların zehirlenmediği, çok fazla yemekten yedikleri için midelerinin bulandığı ve olay yerine tedbir amaçlı ambulanslar gönderildiği öğrenildi.

Onikişubat ilçesine bağlı Osmangazi Ortaokulu’nda onlarca öğrencinin zehirlendiği yönündeki ihbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. 

Edinilen bilgilere göre; yerli malı haftası nedeniyle öğrenciler okula yemek getirdi. Gelen çok fazla çeşit yemeği karıştıran bazı öğrencilerde mide bulantısı meydana geldi. Durumu fark eden okul idarecileri sağlık ekiplerinden yardım istedi. Okula tedbir amaçlı gelen ambulanslar, yemeklerden etkilenen 8 öğrenciyi müdahale yapılmak üzere çeşitli hastanelere götürüldü. Öğrencilerden 6'sı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nden 2'si ise özel bir hastanede ayakta tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edildi. 

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Elif Akgün
    5 ay önce
    Hayır çok yemek yedikleri için değil zehirlendikleri için mideleri bu***dı hatta biri benim kuzenim içlerinden zehirlenenlerden çocuğunun kanuna karışıyormuş az kalsın. Lütfen dikkat edin tarihi geçen şeylere. Neden ya*** haber bu? Neden göz ardı ediyorsunuz ki böyle bişeyi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanko Üniversitesi’nde Sanal Konferans
Sanko Üniversitesi’nde Sanal Konferans
Elbistan'da Yaylada Mahsur Kalanları Kurtarma Çalışması
Elbistan'da Yaylada Mahsur Kalanları Kurtarma Çalışması