Reklam
Kahramanmaraş’ta Koronavirüs Tedavisi Gören Öğrenci...

Kahramanmaraş'ta Koronavirüs Tedavisi Gören Öğrenci Hastane'de Sınava Girdi

Kahramanmaraş’ta Koronavirüs tedavisi gören G.A. (14), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına alınan tedbirler doğrultusunda KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde girdi.

21 Haziran 2020 - 12:45 - Güncelleme: 21 Haziran 2020 - 13:06

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi (KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi) Çocuk Covid Servisinde tedavisi süren G.A. Cumartesi günü yapılan LGS’ye alınan tedbirler doğrultusunda hastanedeki odasında girdi.

Yaklaşık 2 milyon öğrencinin ter döktüğü LGS Sınavı, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun görüş ve önerileri doğrultusunda belirlenen kurallar ve alınan tedbirler doğrultusunda başarılı bir şekilde tamamlandı. Süregelen hastalığı bulunan, Covid 19 testi pozitif çıkan ve tedavisi devam eden öğrencilere evde ve hastane ortamında sınav tedbir hizmeti uygulandı.

KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Covid Servisinde tedavisi devam eden 14 yaşındaki G.A. da alınan tedbirler doğrultusunda sağlık çalışanları ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri eşliğinde, LGS sınavına hastanedeki odasında girdi.

KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tüm hastalarla olduğu gibi Çocuk Covid 19 servisindeki hastalarla da yakından ilgilendiklerini ve iyileşen hastaların sağlıklarına kavuşmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, “Hastalarımızın eğitimlerini de aksatmadan sürdürmeleri için gerekli tedbirleri alıyor, süreci yakından takip ediyoruz. Bugün 14 yaşındaki evladımız hastanemizde alınan tedbirlerle LGS sınavına girdi” dedi. Tedavisi devam ettiği sırada sınava giren öğrencilerin en kısa zamanda da sağlığına kavuşarak taburcu olması dileklerinde bulunan Rektör Can, Tıp Fakültesi Hastanesinde yatan hastalarla yakinen ilgilenen tüm sağlık personellerine teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş Polisinden Geniş Çaplı Çalışma
Kahramanmaraş Polisinden Geniş Çaplı Çalışma
Ali Öztunç’tan Elbistanspor’a 100 Formalık Destek
Ali Öztunç’tan Elbistanspor’a 100 Formalık Destek