Reklam
Kahramanmaraş’ta Kına Hediye Etti Diye Dava Açtılar

Kahramanmaraş'ta Kına Hediye Etti Diye Dava Açtılar

Kahramanmaraş’ta paylaşımlarıyla sosyal medya fenomeni haline gelen Zekeriya Atak, Seda Sayan ile olan davasını kaybedince Sayan’ın avukatına hediyelik kına yolladı. Bunun üzerine Sayan’ın avukatı Altın Mimir, Zekeriya Atak hakkında dava açtı.

17 Ekim 2019 - 19:49 - Güncelleme: 17 Ekim 2019 - 20:01

Kahramanmaraş’ta paylaşımlarıyla sosyal medya fenomeni haline gelen Zekeriya Atak, Seda Sayan ile olan davasını kaybedince Sayan’ın avukatına hediyelik kına yolladı. Bunun üzerine Sayan’ın avukatı Altın Mimir, Zekeriya Atak hakkında dava açtı.

Çıktığı televizyon programında “Askerlerimiz şehit olurken sizler burada oynuyorsunuz” açıklamasıyla tüm Türkiye’nin takdirini kazanan Zekeriya Atak, evlilik program yapımcılarının aralarındaki rekabete kurban edildi.

Seda Sayan ile arasındaki gerginlik neticesinde Seda Sayan’a hakaret ettiği gerekçesiyle mahkemelik olan Atak, bin 800 lira para cezası aldı. Mahkemeyi kaybettikten sonra Sayan’ın avukatına kargo yoluyla 1 kilogram kına gönderen Atak hakkında Seda Sayan’ın avukatı yeniden davacı oldu. Mahkeme kına davasında, kendisini “Kınayı hediye ettim” diye savunan Zekeriya Atak’ı haklı buldu ve kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Atak, dava sürecine dair sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

Geçtiğimiz aylarda Seda Sayan'a hakaret ettiğim iddiasıyla mahkemeden bin 800 lira para cezası aldım.  Seda Sayan, 2 tane televizyon soytarısını alıp ekran karşısında bana gönderme yaparak tehdit etti. Bu tehdidi duyar duymaz önce Seda Sayan'a bulunduğum konumu attım. Sonra direk avukatını arayıp; “Yerim yurdum belli, sizlere bulunduğum konumu atıyorum” dedim. O da “Benimle muhatap olma artık. Oh olsun sana bin 800 lira para cezası aldırdım ya” dedi telefonu kapattı.

En güzel tepki ne olabilir dedim. Düşündüm, taşındım Zekeriya Atak bunun altında kalmaz, dedim. 1 kilo kına aldım Seda Sayanın Avukatının ofis adresine; “Güle güle kullanın müvekkiliniz ile” notu ile gönderdim. 1 hafta sonra baktım gönderdiğim kına yüzünden bize dava açmış hakaretten.

Neyse ifade vermeye gittim. İfademde mahkeme duruşmalarına katılırken dışarıda Avukat hanım kına olsa da elime kına yaksam dedi. Bende avukat hanıma ben size alır ofisinize kargo ile gönderirim dedim. İstediği kına markasını bulunca hemen alıp ofisine gönderdim. Her ne kadar hakaret etti diyerekten Av. Altın Mimir dava açsa da hakaret ettiğimi düşünmüyorum. “Güle güle kullanın demek bir hakaretse ben cezama razıyım” dedim.

Geçen haftada adresime Av. Altın Mimir'in açmış olduğu kına davasında savcılık, “kovuşturmaya yer yoktur” kararını verdi. İçimizi soğuttu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maraşlı Dizisi’nde İşler Değişti
Maraşlı Dizisi’nde İşler Değişti
Nurhak'ta Hiç Vaka Görülmemişti: Koronavirüsten 1 Kişi Hayatını Kaybetti
Nurhak'ta Hiç Vaka Görülmemişti: Koronavirüsten 1 Kişi...