Reklam
Kahramanmaraş’ta kayınbiradere özel Kadro

Kahramanmaraş'ta kayınbiradere özel Kadro

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü’nün kayınbiraderi ilginç bir şekilde işe alındı.

12 Mart 2020 - 09:04 - Güncelleme: 12 Mart 2020 - 09:50

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü’nün kayınbiraderi ilginç bir şekilde işe alındı.

Sözcü Gazetesinin haberine göre, adrese teslim kadro iddialarına bir örnek de Sütçü İmam Üniversitesi’nde yaşandı. 31 Aralık 2019 tarihinde açılan kişiye özel ilanda Göksun Meslek Yüksekokulu müdürünün kayınbiraderi işe alındı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde Rektörlük tarafından 31 Aralık 2019 tarihinde açılan öğretim görevlisi ilanında Göksun Meslek Yüksekokulu “Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Bankacılık ve Sigortacılık Programı” için aranan şartlar dikkat çekti.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, başvuru yapacak adaylarda, ‘Kripto para sistemleri üzerinde çalışma yapmış olmak, İşletme Ana Bilim Dalı Muhasebe ve Finansman alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, en az 4 yıl bankacılık deneyimi olmak’ şartı konuldu.

Şartları sağlayan tek kişi ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Göksun Meslek Yükseokulu Müdürü Orhan Ercan’ın kayınbiraderi, Türkiye Gençlik Vakfı Kahramanmaraş İl Temsilcisi Furkan Seyithanoğlu oldu.

Seyithanoğlu, İşletme Ana Bilim Dalı Muhasebe ve Finans bölümünde yüksek lisans yaptı. 2015 yılında özel bir finans kuruluşunda çalışmaya başladı.

İLAN ŞARTLARI BİREBİR

Seyithanoğlu’nun yüksek lisans tez çalışması ise yine şartlarla birebir örtüşen, günümüz de popüler olan blockchain teknolojisi ve bitcoin. Seyithanoğlu’nun fakülteye kabul belgesinde lisans mezuniyet notu 67 olarak belirtildi.

Yabancı dil puanı ise 70. Üniversite tarafından kendisine verilen giriş notunun 95 olmasıyla başarı notu da 78’e yükselen Seyithanoğlu, eniştesinin müdür olduğu yüksekokulda öğretim görevlisi olarak ders vermeye başladı. Enişte Doç. Dr. Orhan Ercan 13 Aralık 2018’de Göksun Meslek Yüksekokulu’na müdür olarak atanmıştı.


YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Başkan
  4 ay önce
  "Bal tutan parmağını yalar" felsefesi ile gerçekleşmiş.
 • Merve hanım
  4 ay önce
  Malesef öyle ksü üniversitede torpil çook
 • Kahramanmaras
  4 ay önce
  K.maras lılar biyere fidan dikmişti büyüdü mü diye merak ediyordum. Anladım ki büyümüş ve gelmiş burada kahramanmaraş hakkında yorum yapmış.
 • Zümrüt
  4 ay önce
  Bunun gibi bir çok alimlar oldu yenimi uyandiniz
 • rk
  4 ay önce
  ya*** haber ise ilgili kurum ya***lasın.
 • Merdem
  4 ay önce
  Tamm Kahramanmaraş’a yakışır bi iş olmuş
 • M.Kemal ATATÜRK
  4 ay önce
  Böylelerini toplu silkmek gerek elimn oğlu iş bulamıyom diye psikolojisini bozsun maddeye düşsün neyse ülke ülke değil.ÖZLÜYORUZ ATAM SENİ MKA
 • Kahraman turkoglu
  4 ay önce
  Sen bide istanbulu gör. Hdp ye siz verdiler bütün işçileri çıkarıp pkk lıları kadroya alıyorlar elin adamı gendi arkasını görmez başkasında tahildak arar mk
 • Mürüvver karaman
  4 ay önce
  Sözcünün bok atan haberlerinden biri daha bu kadar yanlı bir haber yapılabilir. Asılsız oldugu yazı dilinden bile belli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane (13.07.2020)
Kahramanmaraş Nöbetçi Eczane (13.07.2020)