Kahramanmaraş’ta İşitme Engelli Çift Aşklarını Dünyaya...

Kahramanmaraş'ta İşitme Engelli Çift Aşklarını Dünyaya Duyurdu

Kahramanmaraş’ta doğuştan işitme engelli Pınar Gönülşen (23) ile yine doğuştan işitme engelli Suriye uyruklu Abdullah Sabbah (28) mütevazi bir düğün töreniyle dünya evine girdi.

11 Temmuz 2021 - 17:07 - Güncelleme: 11 Temmuz 2021 - 17:26

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Şeyhadil Mahallesi’nde ikamet eden Pınar Gönülşen, yaklaşık 2 yıl önce arkadaşları vasıtasıyla İstanbul’da terzilik yapan Abdullah Sabbah ile tanıştı. İşaret diliyle anlaşan ikili, bir süre sonra evlilik kararı aldı ve durumu ailelerine bildirdi. Ailelerinin de onayıyla nişanlanan çift, kısa bir süre önce düğün hazırlıklarına başladı. Mutlu çift, dün, Pınar Gönülşen’in Şeyhadil Mahallesi Yavuz Selim Caddesi üzerindeki baba evinde düzenlenen mütevazi bir düğün töreniyle dünya evine girdi.

Kızı Pınar Gönülşen’in mutluluğunu paylaşan babası Orhan Gönülşen, “Bugün bizim en mutlu günümüz. Kızım Pınar Gönülşen ile damadımız Abdullah Sabbah’ın hayatlarını birleştirdikleri gün. Bir kız babası olarak çok mutluyum. Çocuklarımızı çok zor şartlarda yetiştirdik. Onlar, işitme kayıplarından dolayı hayatta daha fazla bir mücadele içine girdiler. Allah’ım bu mutlu günleri bize gösterdi. İnşallah bir ömür boyu da mutluluklarına şahit oluruz” ifadelerine yer verdi.

Pınar Gönülşen’in annesi Birgül Gönülşen ise “Çocuklar, bir arkadaşları vasıtasıyla tanıştılar. Ve arkadaşlıkları nikâh masasına kadar vardı. Rabbim utandırmasın inşallah. Darısı tüm engelli çocuklarımızın başına. Rabbim her engelli kız annesine telli duvaklı evden çıkarmayı nasip etsin inşallah” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Birgül GÖNÜLŞEN
  3 hafta önce
  Allah bir ömür boyu mutlu mesut etsin ınşallah
 • Ceylan çelik
  3 hafta önce
  Rabbim Bir ömür boyu mutlu etsin inşallah canım benim rabbim sizleri ayırmasın inşallah sizleri çok seviyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dulkadiroğlu’ndan Her Ses Bir Nefes
Dulkadiroğlu’ndan Her Ses Bir Nefes
Kahramanmaraş'ta hurdalıkta yangın
Kahramanmaraş'ta hurdalıkta yangın