Reklam
Kahramanmaraş’ta Geniş Kapsamlı Operasyon 78 Kişi Yakalandı

Kahramanmaraş’ta Geniş Kapsamlı Operasyon 78 Kişi Yakalandı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından son 1 haftada 78 aranan şahıs yakalandı. Operasyonlar kapsamında adli makamlara sevk edilen 78 şahıstan 48'i tutuklandı.

11 Temmuz 2020 - 10:03

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından aranan şahısların yakalamasına yönelik kapsamlı operasyonlar yapıldı.

Şehir içinde ve çevre yollarında yapılan uygulama yöntemleri suç analizlerinden yola çıkarak yeniden planlanırken, suçun önlenmesi kapsamında aranan şahıslar yakalanarak adalete teslim ediliyor.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda aranan şahısların gidebileceği adresleri detaylı araştırmalar ile tespit ederek eş zamanlı operasyonlar yaptı.


Kahramanmaraş il geneli polis sorumluluk bölgesinde Fuhuşa Teşvik suçundan 9 yıl hapis ile aranan 1 kişi, hürriyetten yoksun kılma suçundan 5 yıl 2 ay hapis ile aranan 2 kişi, vergi usul kanuna muhalefetten 6 yıl 6 ay hapis ile aranan 1 kişi, Yaralama, hırsızlık, rüşvet, dolandırıcılık gibi suçundan 6 ay ile 5 yıl arası ceza ile aranan 34 kişi, aynı kapsamdaki  suçlarda yakalama müzekkeresi ile aranan 30 kişi yakalandı.

Eşzamanlı Operasyonlarda adreslerinde tek tek yakalanan 78 kişi gözaltına alındı.

Bu şahıslardan 48 kişi Adli Makamlar tarafından tutuklandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nden ‘Ezan Sesi Kısıldı’ İddialarına Yanıt
Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nden ‘Ezan Sesi Kısıldı’...
Kahramanmaraş’ta Sağlık Çalışanlarına İlişkin İddialara Yanıt
Kahramanmaraş’ta Sağlık Çalışanlarına İlişkin İddialara...